|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:28 | 07.16.2024

Чергова відправка необхідного захисникам Чергова відправка необхідного захисникам

Ми обов’язково переможемо, але тільки разом

У перші дні широкомасштабної війни, коли на Чернігів ішли колони ворожої техніки, російські окупанти нещадно обстрілювали місто. Тоді одна з ракет влучила поряд з дитячим садком № 70 «Дюймовочка», завдавши будівлі чималих руйнувань.

На щастя, після звільнення Чернігівщини, садочок вдалося відремонтувати, а його маленькі вихованці, повернувшись до рідного закладу, разом з батьками та вихователями почали допомагати Збройним силам України.

 

28 лютого 2022 у результаті ракетного обстрілу військами рф житлових масивів міста одна з ракет розірвалась поряд із Чернігівським дошкільним навчальним закладом № 70. У результаті цього удару було пошкоджено стіни садка, вибуховою хвилею вибило вікна, був пошкоджений дах та стеля.

Проте за допомогою спонсорів, заклад вдалося відбудувати та зробити ще кращим. І вже в грудні 2022 року дітки повернулися до свого рідного садочка.

«Наш заклад постраждав під час бойових дій. Вибуховою хвилею в нас були пошкоджені вікна, стеля, дах. Та завдяки європейським благодійним фондам, особливо фонду «За спільну Україну», все було відновлено. І вже в грудні 2022 року ми відновили свою роботу, – розповідає завідувачка дошкільного навчального закладу № 70 Тетяна Пінчук. Чекали цього і вихователі, і дітки, і батьки. Ввесь колектив з нетерпінням чекав, коли відкриється наш садочок, дуже скучали за дітками. І ми раді, що до нас повернулися дітки, навіть ті, які на час, поки ремонтувався садок, відвідували інші навчальні заклади. То вони, як тільки відкрився наш, повернулися. З-за кордону теж повертаються потрошки.

І ми, звичайно, дуже вдячні Збройним Силам України за те, що маємо змогу працювати, виходити кожного дня на роботу, а дітки – відвідувати садочок.

Звісно, в перші місяці, як ми тільки відкрилися, було складно. Але з часом навчалися працювати в тих умовах, які диктує життя.

В нас дуже гарне укриття, дуже безпечне і облаштоване всім необхідним. Там тепло, комфортно, зручно. І коли під час тривоги ми з дітками спускаємося туди, то ніхто не каже їм, що це щось страшне. Кажемо, що йдемо туди гратися. І діти знають, що під час тривоги працюють Збройні Сили України і все буде добре».

 

Допомагають воїнам постійно

 

Вся дружня «родина» садочка № 70 майже від самого початку відновлення роботи взялися допомагати нашим військовим. Завідувачка закладу переконана, що лише разом, лише об’єднавшись, ми зможемо виграти цю війну. І неважливо, скільки тобі років, якщо ти хочеш допомогти. Адже іноді дитячий малюнок чи декілька слів подяки воїну, написаних дитячою рукою і від щирого серця, можуть зробити більше, ніж тисяча гривень.

564756775653445754654674

Медикаменти

 

«Допомагати так масово, разом з батьками, ми почали, як тільки наш садочок відновив свою роботу у грудні 2022 року. Нас переповнює вдячність до воїнів, тому допомога наша йде від душі, – розповідає Тетяна Пінчук. – Почалося все після спілкування з пані Людмилою («Чернігівщина» писала про волонтерську діяльність пані Людмили у № 19 від 9 травня 2024 р., – Авт.). Вона дуже добре знає наш колектив, а ми її. Адже її внучка свого часу відвідувала наш дошкільний заклад. Тому ми як тільки дізналися, що потрібна допомога, відразу запитали у батьків, і ті відгукнулися».

Батьки, дітки та вихователі в основному допомагають хлопцям, які перебувають на лікуванні. За свій внесок в перемогу заклад навіть отримав подяку від однієї з лікарень області.

67589767547675654778

Великдень у лікарні

 

«У нас є група в вайбері, у якій ми постійно спілкуємося з батьками. І як тільки з’являється запит, батьки відразу відгукуються, – розповідає завідувачка. – Збирають і вже буквально на наступний день приносять нам все необхідне. А дітей, коли вони несуть ту допомогу, і знають, для кого, то взагалі гордість переповнює за те, що вони такі маленькі і теж допомагають.

Постійно наші дітки від щирого серця малюють малюнки, виготовляють обереги-янголятка для наших захисників.

657563456475678677453

Дитячі малюнки всі люблять, вони розчулюють і дорослих, і малих. Коли ми тільки кажемо, що потрібно для наших воїнів, діти залюбки роблять з великим задоволенням і любов’ю. Діти знають, для кого і для чого вони це роблять. А вдвічі приємніше бачити задоволені обличчя тих, хто отримує ті подаруночки, бо вони знають, що то від діток, і це найцінніше.

567876978977564543567

Зворотній зв’язок

 

Батьки з дітками і вихователі постійно на свята збирають смаколики, солодощі для хлопців. Часто – білизну, шкарпетки, медикаменти. В основному для хлопців, які на лікуванні перебувають. Все, що потрібно, те й збираємо. Також у нашому колективі є колеги, в яких хтось із родичів воює зараз і бореться за нашу незалежність. То коли є запит від них, то теж намагаємося в міру сил і можливостей допомогти.

Адже тільки разом, об’єднавшись від маленького до великого, ми переможемо!»

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото героїв статті

Схожі матеріали (за тегом)