|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:45 | 06.23.2024

Судитимуть молодих кіберзлодіїв

На Чернігівщині поліція скерувала до суду провадження щодо кіберзлодіїв, які викрали з банківської картки майже мільйон гривень.

thumb 223532 800 6Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо злочинної групи, яка понад рік готувала злочин та зрештою обікрала подружжя чернігівців на понад 900 тисяч гривень. Матеріали провадження з обвинувальним актом скеровано до суду.
Ще 22 листопада минулого року до Чернігівського райуправління поліції звернулася жінка, яка повідомила, що з сімейного банківського рахунку в незрозумілий спосіб зникли кошти в сумі понад 900 тисяч гривень. Заявниця наголосила, що її чоловік – моряк і нині у плаванні, а вона не передавала будь-кому пін-код, пароль або іншу конфіденційну банківську інформацію. До роботи з розкриття злочину взялися оперативники карного розшуку поліції Чернігівщини та кримінальної поліції Чернігівського райуправління, із залученням фахівців з відділу кримінального аналізу. В результаті оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили, що до крадіжки причетні двоє киян, віком 27 та 22 роки. Причому роль організатора і натхненника відіграв молодший з них. Молодик пояснив, що до злочину він готувався понад рік: здобував конфіденційну інформацію про банківські рахунки громадян, де зберігаються значні суми коштів, та підшукував способи отримати доступ до банківських аккаунтів потенційних потерпілих.
У помешканнях фігурантів поліцейські провели санкціоновані обшуки, у ході яких виявлено та вилучено банківські картки, мобільні телефони та іншу комп’ютерну техніку, а також майже 150 тисяч гривень готівкою. Ще 350 тис. гривень, здобутих злочинним шляхом, перебувають на заморожених банківських рахунках, а частину здобичі в еквіваленті 4 тисяч доларів США зловмисники розмістили на крипто-гаманці. Решту грошей, як пояснили молодики, вони витратили на власні потреби.
За підсумками досудового розслідування діяльності злочинної групи слідчі поліції склали обвинувальний акт, згідно з яким фігуранти звинувачуються у: крадіжці, вчиненій в особливо великих розмірах або організованою групою (ч. 5 статті 185 Кримінального кодексу України); несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчиненому в умовах дії воєнного стану (ч. 5 статті 361 Кримінального кодексу України); легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 статті 209 Кримінального кодексу України). За найтяжчою з них, зловмисникам загрожує позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна. Матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом передано прокуророві Чернігівської окружної прокуратури для скерування до суду.

Схожі матеріали (за тегом)