|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:07 | 07.15.2024

Через роботу - в цивільне життя

Про те, як допомогти ветеранам адаптуватись до цивільного життя та повернутись на робочі місця, говорили на зустрічі з представниками бізнесу, органів влади та громадських організацій.

pratsevlashtuvannia viiskovyiНиніі у згаданій тематиці вже є довідник «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія». Його зібранню презентував заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко. Тут можна знайти методичні матеріали для проведення тренінгів серед держслужбовців, роботодавців, працівників соціальних служб, центрів зайнятості, психологів, педагогів, лікарів та всіх дотичних до роботи з людьми, які мають бойовий травматичний досвід. Одним із видів реабілітації і відновлення ветеранів є працевлаштування. Важливо, щоб роботодавці підтримували їх та залучали до роботи на своїх підприємствах.
Представники трьох підприємств (Чернігівської броварні «AB InBev Efes Україна», компанії «PET Technologies», ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант») поділились методиками, які використовують у роботі з ветеранами, а також ВПО. Серед них – створення інклюзивної корпоративної культури, архітектурної доступності, збереження виплати заробітної плати, надання розширеного пакету пільг, взаємодія з ветеранським простором «Серцевір», психологічні та юридичні консультації тощо.
За словами HR-менеджерки компанії «PET Technologies» Ірини Прокопенко, вони пропонують якісні умови праці всім співробітникам і сприймають ветеранів на рівні з іншими. Втім адаптують умови праці під їхні потреби, якщо є така необхідність. Це може бути підбір посади, графіка роботи, облаштування робочого місця та інше.
За ініціативи Чернігівської ОДА у партнерстві з благодійним фондом «Карітас Чернігів» в області реалізується проєкт «Відновлення». Він передбачає зустрічі з ветеранами та їхніми родинами, а також з дітьми та дружинами загиблих воїнів. Ветерани та ВПО можуть отримати допомогу і в написанні грантових заявок та бізнес-планів (в Регіональному фонді підтримки підприємництва в області). Крім того, програми підтримки ветеранів та членів їхніх сімей спільно з громадськими організаціями реалізує Агенція регіонального розвитку Чернігівської області. Так, цього року проводилось навчання з комунікації для ветеранського бізнесу, а минулоріч була реалізована навчальна програма бізнес-інкубатора.
Компенсації роботодавцям за працевлаштування окремих категорій осіб, зокрема ВПО та осіб з інвалідністю пропонує Державна служба зайнятості.

Схожі матеріали (за тегом)