|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:07 | 06.20.2024

Цинічний погляд захисника обвинувачених у корупції та дезертирстві Цинічний погляд захисника обвинувачених у корупції та дезертирстві

Захисник подільника Бориса Приходька виявився «Бородатою Бабушкою»

Сумно відомого адвоката екс-голови ПАТ «Аграрний фонд» Олександра Кірюка, якому закидають співучасть у розкраданні 2,069 мільярда гривень, Ростислава Кравця пов’язують з інформаційними диверсіями проти української судової системи.

За даними сайту «Главком», Кравець входить до об’єднаного інформаційного поля, яке дискредитує діяльність доброчесних суддів. Цей адвокат відомий нам за справою Приходька і ПАТ «Аграрний фонд», а також за справою дезертирів Чернігівського військового госпіталю. Більш детальний аналіз його інформаційного впливу зробили представники громадської ініціативи «Голка». Відповідна аналітика була опублікована в статті під назвою «Операція Бородатая Бабушка. Telegram-диверсія проти української судової системи».

34345345443354655645

Борис Приходько та Ростислав Кравець жартують і почуваються впевнено у Дарницькому суді Києва

 

Громадська ініціатива «Голка» виявила зв’язки між Telegram-каналами, що дискредитують діяльність доброчесних суддів і провідних громадських організацій у секторі. До цієї мережі входять і ті канали, про які раніше повідомляла СБУ, зокрема «Легитимный» і «Резидент». Але є й значна кількість інших, про які раніше у контексті проросійського впливу не згадували.

 

Дискредитація судової системи

 

Мережевий аналіз дозволив виявити ключові Telegram-канали, які дискредитують судову реформу та провідні громадські організації, що допомагають її провести.

Зокрема, дописи каналу «Ростислав Кравець» у цій Telegram-мережі поширювалися найбільше. Для розуміння: Кравець – це той адвокат, який підтримував у судах «суддів Майдану» і зрадника Олега Гривковського. Кравець фігурував на «плівках Вовка». Його використовували для того, аби подавати позови, в яких був зацікавлений Павло Вовк – тогочасний голова недоліквідованого ОАСКу. Це суд із порушенням строків, до прикладу, дозволив Януковичу оскаржувати позбавлення його повноважень у 2014 році. У цьому ж таки ОАСКу скасували новий український правопис. Позивачем виступала організація Кравця. Нині Кравець представляє інтереси екс-глави ПАТ «Аграрний фонд» Олександра Кірюка, а також однієї з медиків-втікачів, які самовільно залишили Чернігівський військовий госпіталь та поранених захисників під час боїв за Чернігів.

 

Що пропагує адвокат Кравець?

 

Кравець системно займається знеціненням Верховного Суду як інституції (часто додаючи до назви суду слова «не України» чи «без Украины»), його Великої Палати та доброчесних суддів. Так, коли суддя Верховного Суду Іван Міщенко вирішив узяти участь у благодійному забігу для збору коштів на пікапи для ЗСУ, Кравець перевів це у популізм і знецінив акцію: запропонував просто скидатися грошима суддям із зарплати. Хоча від початку повномасштабного вторгнення саме Верховний Суд ініціював віддавати частину зарплат суддів на підтримку ЗСУ й запропонував іншим судам долучатися.

telegram stop 3

Стосовно згаданого Кравцем судді Міщенка, який є батьком трьох дітей, то він взяв до рук зброю і згодом став командиром взводу 93-ї бригади «Холодний Яр». Його позивний – «суддя Дред».

34253464565643344677887

На фото суддя Міщенко у військовій формі разом зі своїми друзями

 

«Реформа, яку розпочали майже 10 років тому, стала початком тривалого і доволі болісного процесу змін. Відкритість, здатність називати речі своїми іменами та системне утвердження верховенства права конкурують із кулуарністю, формалізмом і політичною залежністю. Звичайно, є сили, які геть не зацікавлені у змінах, однак із таким підходом до ЄС не візьмуть. А це і є мета держави-агресора. І інструментами тут стають як персоналізовані, так і анонімні Telegram-канали, які намагаються створити альтернативну реальність, підірвати та дискредитувати зусилля, спрямовані на зміни в судовій системі та тих, хто ці зміни творить. Робиться це недолуго. Але є значна кількість споживачів таких Telegram-каналів. Вони мають розуміти, з якою метою це інформаційне поле формують», – зазначає суддя Міщенко.

 

Доброчесні судді під прицілом

 

Кравець, чиї дописи поширюють найбільше у цій соцмережі, активно «працює» не лише аби знецінити діяльність судді Міщенка, а й цікавиться іншими доброчесними суддями Верховного Суду. Нещодавно він подав до Верховного Суду запит, у якому цікавився роботою суддів Верховного Суду Віктора Пророка та Дмитра Гудими. Перед цим Пророк задовольнив касаційну скаргу «Автомайдану», з яким судився про захист честі та гідності «суддя Майдану» Олександр Хрімлі. Адвокатом у тій справі на боці судді Хрімлі був саме Кравець. Судячи з даних Єдиного державного реєстру судових рішень, пов’язана справа Хрімлі у Верховному Суді є у провадженні саме Дмитра Гудими.

Інформаційне поле формується у такому ключі не лише щодо суддів. У одному з постах Кравця йдеться також про члена Вищої Ради правосуддя Романа Маселка, якому Кравець приписує, наприклад, …підтримку Гітлера (!).

telegram stop 5

«Перші його дописи про мене з'явилися близько 10 років тому, коли я домагався притягнення «суддів Майдану» до відповідальності, а Ростислав часто виступав їхнім адвокатом (наприклад, судді Чауса). Потім були «плівки НАБУ» з ОАСКу, на яких є голос Кравця, і виявилось, що він був частиною «схеми Вовка». З тих пір він зробив сотні негативних дописів про мене з відвертими нісенітницями. Одна з тем, яку він мені намагається приписати, – підтримка Гітлера. Під час однієї нашої з ним розмови, я сказав, що Сталін був нічим не кращий за Гітлера. Після чого Ростислав одразу записав мене у фашисти. Вам це нічого не нагадує?» – прозоро натякає Маселко.

Пости Кравця спрямовані також проти громадських діячів із Центру протидії корупції (ЦПК), зокрема Віталія Шабуніна. Їх поширював і Дубінський.

5656787875343456541

Кравець, Дубинський, Портнов, Бужанський - агенти впливу

 

Цей нардеп, як і його соратник Максим Бужанський, дуже часто називає громадських діячів «соросятами», а ті медіа, які їх запрошують, – «соросятськими». Причому дискредитаційні кампанії у Telegram б’ють більше не по назвах громадських організацій, а переважно по лідерах громадського сектору.

Один із Telegram-каналів, який досить активно поширює дописи Кравця, – «Под мантией», за яким, як повідомляв Центр протидії корупції, стоїть Павло Вовк. «Под мантией» так само поширює фейки про лідерів громадського сектору, які працюють над судовою реформою, зокрема очільника Фундації Dejure Михайла Жернакова.

«Зараз відбувається те, чого ми добивалися з часів Революції Гідності. Судова система очищується від недоброчесних суддів. Тобто Росія втрачає свою агентурну мережу всередині судової влади. Інформаційні атаки спрямовані на те, щоб заблокувати судову реформу і дискредитувати тих, хто її проводить. Відповідально заявляю: їм це не вдасться. Народ України занадто багато віддав, щоб ці зміни відбулися, і за цими змінами стоять сотні людей», – каже Жернаков.

Як бачимо, інформаційні диверсії в середині країни можуть діяти не лише від відверто проросійських політиків.

 

Підготував Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)