|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:49 | 06.23.2024

Шахраї знов ошукали довірливих

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 40 тисяч гривень, а "продавець" квітів на просторах інтернету ошукав іншу жіночку на 18 тисяч гривень.

bbd118d Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки. Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують секретні дані і можуть отримати доступ до ваших рахунків. Днями до поліції звернулась 48-річна мешканка Ніжина із заявою про шахрайські дії відносно неї. Потерпіла розповіла, що їй телефонувала невідома особа, яка представилась працівником служби безпеки банку. Незнайомець повідомив, що сторонні особи нібито намагаються зняти кошти у заявниці. Щоб уникнути цього, псевдобанкір закликав слідувати його інструкціям, зокрема зареєструватися за посиланням, яке він надішле. Жінка виконала вказівки невідомого, після чого виявила зникнення майже 40 тисяч гривень зі свого банківського рахунку. За цим фактом слідчий відкрив провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів, по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову. Це шахрай! Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.
У неприємну історію потрапила й жінка, яка хотіла купити квіти. 49-річна мешканка Чернігівського району у соціальній мережі натрапила на оголошення з продажу тюльпанів за вигідною ціною. «Продавець» запевнив жінку, що відправить квіти одразу ж після зарахування передоплати. Потерпіла погодилася та відправила на банківську картку невідомого понад 18 тисяч гривень. Після чого зв'язок з «продавцем» обірвався, замовленого товару жінці не доставили. Зрозумівши, що її ошукали, вона звернулася по допомогу до поліції. За цим фактом поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліцейські наполегливо рекомендують мешканцям Чернігівщини бути обачними під час покупок в соцмережах та на сайтах безкоштовних оголошень і завжди закликають громадян сплачувати за товар тільки після його отримання і огляду. Особливу недовіру має викликати надміру привабливий зміст оголошень і занадто приваблива ціна товару.

Схожі матеріали (за тегом)