|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:13 | 06.20.2024

Митрополита судитимуть за посібництво агресору

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно митрополита однієї з єпархій Української православної церкви (московського патріархату) за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

34565465532334243За даними слідства, 30 вересня 2022 року священнослужитель в якості запрошеного гостя відвідав «урочисте засідання», яке проводилося в кремлівській залі в місті москва російської федерації, в ході якого відбулося підписання «угод» про приєднання Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України до рф. Будучи присутнім на вказаному заході як ієрарх УПЦ (МП) у церковному одязі своєю присутністю на «заході» він фактично підтримав незаконне приєднання окупованих територій України до російської федерації. Обвинувачений спонукав своїм прикладом вірян єпархії також надати підтримку незаконним рішенням та діям держави-агресора. Досудове розслідування здійснювалося слідчим відділом Управління СБУ в Чернігівській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Довідково: Указом Президента України від 11 грудня 2022 року стосовно вказаного митрополита УПЦ (МП) запроваджено застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Схожі матеріали (за тегом)