|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:36 | 07.24.2024

Володимир Зеленський, Євген Холодницький, Ріші Сунак Володимир Зеленський, Євген Холодницький, Ріші Сунак

Сосниччанин отримав нагороду

Військового Євгена Холодницького із Сосницької громади нагороджено орденом «За мужність» III ступеня. Державну нагороду хлопець отримав від Президента України Володимира Зеленського за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України і самовіддане виконання військового обов’язку.

Президент України Володимир Зеленський і Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак відвідали українських військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в одному з медичних закладів столиці.

Голова британського уряду був вражений стійкістю українських воїнів, які, навіть попри тяжкі поранення і втрати кінцівок, зберігають позитивний настрій і бойовий дух. Поспілкувався і з матір’ю сосничанина Євгена Холодницького, який зазнав важкого поранення поблизу Роботиного. Під час цієї розмови Прем’єр-міністр Великої Британії зазначив, що вона має пишатися сином, бо він бореться за свою країну.

21-річний Євген Холодницький на фронт пішов у перші дні повномасштабного вторгнення. Восени минулого року хлопець отримав важкі поранення на Південному напрямку. В результаті яких втратив обидві кисті руки, і ліве око. За ввесь час реабілітації і лікування Євгену довелося перенести 45 оперативних втручань, які він мужньо витримав і продовжує боротися далі. Нині медики готують його до протезування рук.

«Кожен пише свою історію. Хтось може вважати, що якщо не має руки – то жити далі взагалі ніяк неможливо, але це не правда, – говорить Євген Холодницький. – Зараз таких людей без рук, без ніг багато. За бажання всьому можна навчатися».

Орден «За мужність» ІІІ ступеня – вже не перша його нагорода. За свої воєнні подвиги Євген Холодницький отримав «Хрест хоробрих» – почесний нагрудний знак від головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)