|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:27 | 07.16.2024

У школах з’являться офіцери безпеки

Вже цього місяця у 65 школах, наближених до зон бойових дій або до кордону з росією та білоруссю (які працюють в очному та змішаному режимі) працюватимуть офіцери безпеки.

1595665765756672Безпечне освітнє середовище – головна мета проєкту «Офіцери служби освітньої безпеки», який днями стартував на Чернігівщині. Примітно, що це не охоронець, а саме фахівець з питань безпеки в освітньому закладі. Він разом з адміністрацією навчального закладу відповідатиме за весь комплекс безпекових заходів: пропускний режим, унеможливлення проникнення сторонніх осіб та пронесення небезпечних предметів. Крім того, офіцер реагуватиме на звернення батьків, педагогів та дітей з питань безпеки, організовуватиме евакуацію учнів до укриття під час сигналу «Повітряна тривога» та комунікуватиме з екстреними службами. Зараз функції офіцерів безпеки тимчасово виконуватимуть діючі правоохоронці з числа співробітників ГУНП в області, поліції охорони та патрульної поліції. Днями поліцейські (які пройшли відбір) розпочали тижневе навчання в Національній академії внутрішніх справ. Потім їх чекає стажування. А незабаром розпочнеться рекрутингова кампанія щодо відбору кандидатів на посади офіцерів служби освітньої безпеки. Паралельно із цим напрацьовується алгоритм спільних дій між поліцією та адміністраціями освітніх закладів.
Проєкт реалізується за ініціативи керівництва держави за участі Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції.

Схожі матеріали (за тегом)