|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:14 | 06.20.2024

Адвокатеса "заробляла" на ухилянтах

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області спільно зі слідчими обласної поліції задокументували протиправну діяльність 36-річної адвокатеси, яка на системній основі «допомагала» чоловікам призовного віку отримати статус непридатного до військової служби.

4364564575676578456Заручившись підтримкою членів ВЛК одного з медичних закладів, фігурантка вимагала від військовозобов’язаних від 6000 до 7000 доларів неправомірної вигоди за оформлення необхідних документів. За даними слідства, жінка, яка займається адвокатською діяльністю у Ніжинському районі, висунула вимогу своєму клієнтові та отримала від нього неправомірну вигоду в сумі 200 тис. грн за сприяння у видачі службовими особами висновку військово-лікарської комісії щодо визнання його обмежено придатним до проходження військової служби. При цьому, підозрювана організувала поміщення чоловіка до неврологічного відділення з метою отримання хибного висновку військово-лікарської комісії та подальшого не направлення для безпосередньої участі у бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, безпосередньо до районів проведення воєнних (бойових) дій.
Поліцейські за силової підтримки спецпризначенців КОРД затримали зловмисницю під час отримання 200 000 гривень хабаря за проходження медичного обстеження ВЛК громадянином із подальшим позитивним висновком про непридатність. Окрім того, в автомобілі фігурантки вилучили ще 8 000 доларів. В ході слідства задокументовані численні факти протиправної діяльності.
Жінку затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та повідомлено фігурантці про підозру за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) Кримінального кодексу України. Підозрюваній обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Схожі матеріали (за тегом)