|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:53 | 06.13.2024

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про одержання 85 тисяч доларів неправомірної вигоди народним депутатом України. Про це повідомляють прес-служби органів. Мова йде про нардепа з Чернігівщини Анатолія Гунька.

546565433«1 грудня 2023 року прокурором САП та детективами НАБУ завершено досудове розслідування та відкрито стороні захисту матеріали кримінального провадження стосовно народного депутата та його спільника, викритих на одержанні неправомірної вигоди за надання приватному підприємству в оренду державних земель. Матеріали стосовно ще однієї особи виділені в окреме провадження у зв'язку з її розшуком», – інформують у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

За даними слідства, народний обранець (одночасно – голова Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування фактів корупції на державних підприємствах, в установах та організаціях Національної академії аграрних наук України) запропонував підприємцю отримати під обробку землю, яка перебувала у постійному користуванні держпідприємств. За кожен гектар землі та неперешкоджання своїй діяльності аграрій мав надати 130 доларів США неправомірної вигоди.

«В результаті досягнутих домовленостей, за надання для обробки земель площею 1700 га одного з державних підприємств сума неправомірної вигоди становила 221 тисячу доларів США. З них 85 тисяч доларів США підприємець мав передати авансом до початку обробки. Під час передачі цих коштів нардепа і двох його спільників викрили «на гарячому». Того ж дня йому повідомили про підозру. Розслідування вказаних фактів розпочато за заявою підприємця», – повідомляють у НАБУ.

Матеріали стосовно іншого спільника, який зараз перебуває у розшуку, виділені в окреме провадження.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)