|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:01 | 06.22.2024

Судитимуть посадовців - забруднювачів земель

Заступника начальника одного з відділів Носівської міської ради судитимуть за забруднення земель Ніжинського району відходами, а керівника комунального підприємства разом з власником та двома працівниками ТОВ судитимуть за забруднення земель Прилуччини відходами зі збитками понад 32 млн грн

smit23ya2Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальні акти стосовно трьох чоловіків за фактом забруднення земель відходами, шкідливими для довкілля, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 239 КК України) та стосовно директора одного з комунальних підприємств Прилуцької міської ради за фактами забруднення земель відходами, шкідливими для довкілля, що спричинило тяжкі наслідки, службовій недбалості (ч. 2 ст. 239, ч. 2 ст. 367 КК України).
Досудовим розслідуванням установлено, що директор ТОВ за попередньою змовою з її власником та співробітником уклав з комунальним підприємством Прилуцької міської ради договір про надання послуг з поводження з відходами, для вивантаження бурового шламу на території Прилуцького міського сміттєзвалища твердих побутових відходів. Надаючи недостовірні відомості щодо класу небезпеки відходів, підприємство протягом квітня 2023 року отримало та «утилізувало» понад 127 тон бурового шламу, не проводячи при цьому його очищення й зневоднення. При цьому, директор комунального підприємства, неналежно виконуючи свої службові обов’язки та достовірно значи, що особливо небезпечні відходи не можуть прийматися сміттєзвалищем, підписав вищевказаний договір і допустив вивантаження бурового шламу на земельну ділянку. Внаслідок протиправних дій зловмисників навколишньому природному середовищу заподіяна екологічна шкода у розмірі понад 32 млн грн. З метою забезпечення цивільного позову накладено арешт на майно обвинувачених.
21343455324Також прокурорами Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно заступника начальника одного з відділів Носівської міської ради Чернігівської області за фактами забруднення земель відходами, шкідливими для довкілля, що спричинило тяжкі наслідки, зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 239, ч. 2 ст. 364 КК України).
Досудовим розслідуванням установлено, що чиновник Носівської міської ради у період з серпня 2020 року по серпень 2022 року, з метою забезпечення виконання договорів з вивезення побутових відходів, надав вказівки здійснювати неодноразове розміщення твердих побутових відходів на земельній ділянці, яка не відведена для їх зберігання. У результаті забруднення земельної ділянки площею 3,4 га навколишньому природному середовищу заподіяна екологічна шкода у розмірі понад 400 тис. грн. Прагнучи приховати свою злочинну діяльність, посадовець ініціював укладення міською радою договорів щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища на вказаній земельній ділянці та погодив приймання-передачу «виконаних робіт». Внаслідок протиправних дій обвинуваченого Носівська міська рада безпідставно сплатила понад 350 тис. грн за роботи, які фактично не проводилися.

Схожі матеріали (за тегом)