|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:11 | 06.13.2024

Шпигував на рф за гроші

На Київщині неповнолітнього громадянина Віталія Нестеренка з смт Талалаївка Чернігівської області засудили до позбавлення волі за допомогу ворогу. Про це 368.media дізналисяся з вироку Обухівського райсуду за ч.3 ст.114-2 КК.

sud23У період із 9 по 13 березня 2023 року юнак знімав і надсилав співробітникові ФСБ фото та відео військових обʼєктів у місті Обухів. Він знімав військкомат, районну державну адміністрацію і місцеве управління ДСНС в Київській області. Нестеренко також фіксував наявність там блокпостів, спостережних пунктів, укріплень, вʼїзд та виїзд автомобілів, входи і виходи з території, перебування військовослужбовців та ін.

У вироку наводиться діалог в Telegram:
" Добрый день. Вам объяснили суть работы? Да, об`яснили, сказали потрібно фоткати опредєльонні зданія, постройки. Я написав зразу, що школи, учіліща і дєтсади я не буду фотографіровать, бо я понімаю, що скорєє всього ви будете туда бомбить, інформація передається в рф. Отвєтственость таку я брать не собираюсь. А государствені учрєждєнія я не протів. В принципі мені на них без разніци."

Хлопець вину визнав частково, кажучи, що зробив велику помилку. Він пояснював, що нібито мав намір передавати фото обʼєктів та не показувати військову техніку і тому вважав, що нічого незаконного не робить і щоб хтось інший не давав правдиву інформацію з військовою технікою. Проте вже переоцінив свої дії і жалкує про скоєне. Обвинувачений навчався в ліцеї, закінчив третій курс. Проживав в Обухові з мамою, сестрами і вітчимом. Отримував стипендію, приблизно 1,3 тис. гривень, ще підробляв і проходив практику, де йому платили приблизно 10 тис.гривень щомісяця. В сімʼї був середній статок, грошей вистачало.
Хлопець розповів, що одного разу шукав підробіток у Telegram. З ним звʼязалась невідома дівчина і повідомила, що потрібно надавати інформацію про військову техніку і він погодився. Йому пояснили, що потрібно знімати військову техніку на вулицях міста і відправляти й отримувати за це оплату.
Вертаючись додому після практики та проїжджаючи повз військомат на маршрутці, він записав відео на телефон. Після цього він скоригував відео, нібито видаливши з нього зображення військової техніки, та відправив замовнику. Проте йому повідомили, що відео знято погано, бо потрібно знімати проходячи пішки повз обʼєкт. За це перше завдання він отримав на власну банківську картку 3,7 тис. гривень.
Наступного дня він знімав військову адміністрацію в Обухові і через деякий час на його рахунок знову прийшли кошти. Через пару днів він сам поцікавився, чи будуть ще завдання. Йому відповіли і дали адресу приміщення ДСНС в Обухові. Знявши обʼєкт, він сів у маршрутку, змонтував відео та відправив його. А потім через декілька хвилин маршрутка зупинилась, зайшли невідомі особи і його затримали.
Обвинувачений підтвердив, що розумів, що листується з особами з російської федерації, але начебто не задумувався, що вони із спецслужб, розумів що співпрацює з державою агресором. Наголосив, що відмовився знімати школи та дитячі садки, оскільки не хотів, щоб хтось загинув.
Свідок, яка була класним керівником хлопця, охарактеризувала його позитивно, розповіла, що він був відповідальним, дружнім, справедливим, у конфлікти не вступав. Учень, з її слів, займав патріотичну позицію, брав участь у діях патріотичного характеру, до країни агресора ставився негативно, захищав у спілкуванні українську мову. Нічого дивного в його поведінці педагог не помічала.
Вітчим розповів, що пасинок гарно вчився, не мав шкідливих звичок, займався спортом, допомагав у сімʼї. До РФ ставився негативно, підтримував Україну, жодної дивної поведінки за ним не спостерігалося. Хлопець отримував стипендію, крім того його в сімʼї підтримували матеріально. У них були розмови щодо збройної агресії і пасинок все розумів. На думку свідка, хлопця ввели в оману і спокусили грошима спецслужби.
Показання дав тренер із боксу, в якого вчився обвинувачений. Він його характеризував також позитивно.
Ще один свідок показав, що юнак близько двох місяців проходив практику на його підприємстві, яке займається електромонтажними роботами. За практику йому платили по 500-600 гривень у день.
Обставинами, що помʼякшують покарання, суд вважає щире каяття, активне сприяння слідству і скоєння злочину неповнолітнім. У підсумку хлопцеві призначили покарання менш суворе у вигляді 7 років позбавлення волі. За законом йому загрожував строк від 8 до 12 років.

Схожі матеріали (за тегом)