|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:35 | 06.20.2024

Злочинна переплата за генератори

Керівник ніжинського комунального підприємства підозрюється у розтраті майже 4,5 млн грн бюджетних коштів на закупівлі генераторів

image 20231024155934 2За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру директору комунального підприємства Ніжинської міської ради Чернігівської області у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану, у великих та особливо великих розмірах (ч. 4, 5 ст. 191 КК України). Досудовим розслідуванням встановлено, що у листопаді-грудні 2022 року директор одного з комунальних підприємств Ніжинської міської ради, ігноруючи надану фахівцем з публічних закупівель інформацію про найбільш економічно вигідну цінову пропозицію за результатами аналізу ринку, одноособово підібрав підприємства з м. Кам’янське та уклав 6 договорів на придбання електрогенераторів загальною вартістю 12 млн грн за значно завищеними цінами. Внаслідок вказаних злочинних дій місцевому бюджету завдано майже 4,5 млн грн збитків. Правоохоронці встановили, що чиновник закупив потужні дизельні електрогенератори за завищеною ціною. В окремих випадках переплата за один генератор перевищувала мільйон гривень. Ціна кожного генератора була значно більшою за вартість аналогів з такими ж характеристиками та умовами постачання.
Наразі прокурором стосовно підозрюваного направлено клопотання до суду щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Схожі матеріали (за тегом)