|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:05 | 06.20.2024

Підозра начальниці ГУ Держгеокадастру

Працівники ДБР повідомили про підозру начальниці Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області, яка дозволила незаконну приватизацію близько 60 га землі сільськогосподарського призначення.

34564565245Про це йдеться на офіційному сайті Державного бюро розслідувань. Цю приватизацію реалізували у 2019-20 роках, після внесення змін до земельного законодавства. Посадовиця незаконно оформила документи щодо безоплатної приватизації земельних ділянок на підставних людей, зокрема нібито малозабезпеченим родинам по декілька разів, хоч це і заборонено законодавством. Таким чином незаконно роздали близько 60 гектарів державних земель.
Зараз на ці ділянки наклали арешт та ініціювали питання щодо їх повернення у державну власність. Посадовиці повідомили про підозру у службовій недбалості, що призвела до виведення з державної власності земель сільськогосподарського призначення (ч. 2 ст. 367 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.
Суспільному стало відомо, що цією посадовицею є Надія Чіпак. Вона проходить у ще кількох справах. Зокрема, у жовтні 2021 року її затримали під час спроби дати хабар слідчому ДБР за закриття кримінального провадження щодо неї. Також їй повідомляли про підозру за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки, зокрема безпідставну передачу землі на суму чотири мільйони гривень.

Схожі матеріали (за тегом)