|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:35 | 06.13.2024

Незламні ветерани з Чернігівщини встановили світовий рекорд

Наші мужні, незламні воїни вчергове доводять усьому світу, що немає нації, сильнішої за українців. Так, у минулі вихідні в Мадриді на міжнародних змаганнях зі стронгмену Арнольда Шварценеггера ARNOLD CLASSIC EUROPE восьмеро українських воїнів з тяжкими пораненнями, зокрема двоє чернігівців – Женя Смага та Владислав Шатіло, встановили світовий рекорд!

15 жовтня восьмеро ветеранів російсько-української війни, мужні хлопці, які отримали важкі травми під час бойових дій і після лікування та протезування не впали духом, а обрали реабілітацію через спорт, продемонстрували всьому світу свою незламність, силу духу та жагу до перемоги. Рекордсмени перемістили вантажівки на 20 метрів 30,6 секунди і встановили новий світовий рекорд.

komukr

«Наша команда у складі восьми ветеранів з важкими пораненнями встановила світовий рекорд, протягнувши в упорі сидячи чотири тягачі загальною масою в 35 тонн на дистанцію 20 метрів за 30,69 секунд», – повідомив один із учасників змагань, чернігівець Євген Смага.

smagrek

Хлопці кажуть, що до змагань готувалися не один день, а ще дуже хотіли встановити цей рекорд, що, власне, і сталося.

Своїм рекордом команда хоче привернути увагу до проблеми спортивної реабілітації ветеранів війни та ініціювати організацію у 2024 році міжнародних змагань серед ветеранів під егідою України.

Аrnold Classic Europe – міжнародний спортивний фестиваль, заснований у 2011 році відомим американським актором Арнольдом Шварценеггером. Він завжди проходить у Мадриді. І щороку участь в цих змаганнях беруть тисячі спортсменів із понад 50 країн світу.

Цьогоріч Україну представили спортсмени-ветерани із різних куточків країни, які вже мають спортивні здобутки та були поранені під час війни росії проти України: Артем Марченко (позивний «Мара»), В'ячеслав Цюх («Німець»), Михайло Дроботенко («SEVER»), Євген Смага («Сем»), Артем Погорілий («Тьома»), Владислав Шатіло («Шатя»), Денис Барчук («Привид») та Олександр Швачка («Вовк»).

shatismaga

До речі, двоє спортсменів – з Чернігова: Владислав Шатіло та Євген Смага. Хлопці в різні роки брали участь у російсько-українській війні, а після поранення та протезування вирішили займатися спортом. Вони є учасниками і призерами різноманітних спортивних змагань для поранених військових.

Євген Смага пішов захищати країну після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Під час оборони Чернігова, в районі Новоселівки Женя втратив ногу. Після реабілітації він починає активно займатися спортом. Був одним із учасників групи українських ветеранів, які на протезах піднялися в гори, щоб зібрати гроші для своїх підрозділів, які залишаються на передовій.

Владислав Шатіло пішов у зону проведення АТО, щойно йому виповнилося 18 років. Перша ротація була у вересні 2014-го. А у 2019-му отримав травму ноги. Брав участь у міжнародних змаганнях для поранених ветеранів війни «Ігри нескорених» у 2022 році.

Під час змагань у США чоловік здобув дві золоті медалі – з пауерліфтингу та з веслування на тренажері на дистанції чотири хвилини, та бронзову медаль – на дистанції одна хвилина.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)