|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:35 | 02.23.2024

Чернігівські ветерани змагалися у «Північному форпості»

У минулі вихідні в Чернігові вперше відбулися всеукраїнські змагання для ветеранів українсько-російської війни «Північний форпост». На них приїхали три десятки військових з усієї країни, серед яких – ветерани й чинні військовослужбовці, які отримали поранення, контузії чи втратили кінцівку.

forpo1

Всеукраїнські змагання ветеранів війни, що отримали поранення «Північний форпост», були організовані ветеранським простором «Серцевір» разом з Федерацією спорту ветеранів України в Чернігівській області. У них взяли участь як досвідчені ветерани-спортсмени, так і новачки.

За словами як організаторів, так і самих спортсменів, такий активний відпочинок надає змогу пораненим бійцям підтримувати себе не лише фізично, а й морально і психологічно.

«Кількість ветеранів, які отримали поранення, з кожним днем, на жаль, збільшується. Держава на сьогодні поки що не так сильно готова до того, щоб зустріти цих хлопців і дати їм підтримку, – говорить співорганізатор Сергій Довбиш. – Тому ми самі, ветерани, вирішили проводити такі заходи, які націлені на підняття їх морального, духовного, фізичного, ментального здоров’я. Саме через спорт найбільш ефективно хлопці можуть повертатися до соціуму. Тому що коли вони залишаються на самоті, ми маємо ефект уповільненої бомби».

forpo0

Тому в День захисників та захисниць України 29 учасників з різних областей змагалися в чотирьох інклюзивних видах спорту: жим штанги лежачи, гребля, ейрбайк і гирьовий спорт.

«Наш ветеранський простір працює над тим, щоби якомога більше людей долучалося, і відчували, і показували свою пошану за те, що зробили наші хлопці. Вони поклали своє здоров’я, щоб зараз ми могли жити. Зараз багато говорять про соціалізацію, адаптацію в суспільстві. І для цього спорт якнайкраще підходить. Ми з нашою чернігівською командою ветеранів їздили на подібні змагання, які проводилися Федерацією стронгмену України до Житомира, потім до Києва, потім до Рівного. І наші хлопці кажуть: «Давай у нас проведемо такі змагання». Я кажу: «Залюбки, хлопці. Будь-яка забаганка. Будемо робити», – говорить співзасновниця ветеранського простору «Серцевір» та співорганізаторка змагань «Північний форпост» Вікторія Калмикова. – Хлопцям мало того, що спілкування потрібне один з одним, ще й такий адреналін і дух змагання для них теж важливий. Вони розуміють, що вони не самі, що ними хтось опікується, хтось думає про них».

forpo2

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото з мережі

Схожі матеріали (за тегом)