|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:59 | 06.20.2024

П’ять років неволі Володимиру Левченку

Прилуцький міськрайонний суд оголосив вирок 74-річному Володимиру Левченку, колишньому голові села Нова Басань – п’ять років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на два роки та з конфіскацією майна (окрім нерухомого).

654568584У Володимира Левченка можуть конфіскувати автомобіль «Ланос» 2009 року випуску, 25-літній причіп «Фермер» та автомобіль Skoda Superb Сlassi 2008 року. Також Володимир Левченко має сплатити на користь держави за проведення експертиз 5 тисяч 690 гривень.
У жовтні 2017 року, за кілька днів до виборів правоохоронці затримали Володимира Левченка на роботі. Його звинуватили за кількома статтями Кримінального кодексу: шахрайство, службове підроблення, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди, підкуп особи, яка надає публічні послуги.
Шахрайство. Дав недостовірну довідку місцевому жителю Миколі Гладкому про членство в громадському формуванні по охороні громадського порядку села Нова Басань. Знаючи, що формування не створювалося. На підставі довідки Гладкий отримав травмат. За цим обвинуваченням суд звільнив Левченка від покарання, у зв’язку із закінченням строків давності.
Отримання неправомірної вигоди. У вересні 2017 року до Левченка з Київщини приїхав директор фермерського господарства «Ніжне» Леонід Кущ. І сказав, що хоче купити приміщення колишнього дитсадка, що на балансі сільської ради. А до цього приїздили двоє чоловіків, привозили коробочку кексів і переконували голову, що в селі потрібна пекарня. Це були правоохоронці, проте посадовець про це не знав та переконував їх, що сенсу в пекарні немає, оскільки в село завозять достатньо хліба зі столиці. Вони сказали, що домовлятися приїде старший, приїхав фермер .
За версією обвинувачення, Левченко, «діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного заволодіння коштами Куща, достовірно знаючи, що оцінка об’єкта нерухомості майна проводиться за рахунок замовника оцінки Новобасанської сільради, повідомив Кущу про необхідність оплати ним послуг оцінювача. Далі, діючи повторно з корисливих мотивів, знаючи, що виготовлення проєкту землеустрою проводиться за рахунок замовника такого проєкту, тобто Новобасанської сільради, теж переконав Куща дати гроші».
Ще 50 тисяч – нібито для передачі оцінювачу за зменшення вартості нежитлової будівлі загальною площею 195,5 квадратного метра. Кущ приніс три пачки грошей – 68 тисяч гривень, які були мічені. Левченко спочатку сховав їх у тумбочку, а потім переклав собі до кишені.
До того ж, на светрі, на поверхні правої внутрішньої кишені піджака Левченка, на марлевих тампонах зі змивами з лівої та правої рук виявили нашарування люмінесцентних спеціальних хімічних речовин (люмінофорів), якими з кожної пачки дві купюри були оброблені з обох боків барвником «Промінь-1».
На суді колишній голова розказав свою версію – коли відчув неладне, кинувся за Кущем, та той уже поїхав. Повернувся до кабінету і хотів подзвонити адвокату. Тільки взявся за телефон, відчинилися двері і зайшли вісім чоловіків на чолі з прокурором, слідчим і на камеру все знімали. Сказали: «Покладіть трубку». Забрали телефон. Двоє взяли під руки, стали обшукувати. Знайшли гроші, поклали на стіл. У СІЗО він ночував одну ніч, а 25 жовтня повезли в обласну прокуратуру, де зібрались прокурори і зачитали підозру. 26 жовтня відбувся суд у Чернігові, де його відпустили під заставу.
Уже коли справу по суті розглянули в Бобровицькому райсуді, Левченко подав апеляцію. За два тижні до розгляду апеляції до нього додому приїхав Кущ. Він розповів, що у нього онкологія і його завербували правоохоронці, наказали підставити, аби Левченко не пройшов на виборах голови сільради. За це пообіцяли гроші. Просив вибачити, бо не хоче помирати з гріхом. Кущ помер. Справа пішла на розгляд по другому колу. Історія про одкровення фермера, що той надавав добровільну допомогу, не переконала суд. Адже на засіданнях прослухали записи розмов про гроші. Не на користь Левченка свідчили й оцінювач, землевпорядник, працівники сільради. Оскільки каси в Новобасанській раді не було, посадові особи сільради не мали права отримувати готівкові виплати.
У СІЗО із зали суду чоловіка не повезли. До вступу вироку в силу залишається на волі. Вини він не визнав, вважає, що усе було “підставою”, аби зняти його з виборів. Люди не повірили поліції і таки вкотре обрали його головою. У Левченка є право на оскарження вироку в апеляційному суді.

 

Джерело: “Вісник Ч”

Схожі матеріали (за тегом)