|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:40 | 07.17.2024

Депутатів "Батьківщини" позбавили мандатів

На Чернігівщині виключили з обласної ради двох депутатів - Сергія Пащенка та Галину Синявську, застосувавши імперативний мандат

959459724567За рішенням територіальної виборчої комісії у вівторок з Чернігівської обласної ради виключили двох депутатів від фракції "Батьківщина": Сергія Пащенка та Галину Синявську. Про виключення депутатів з обласної ради повідомляє видання "Суспільне" з посиланням на голову Чернігівської обласної ТВК Юрія Коноплю.
Відомо, що з Чернігівської облради депутатів Пащенка та Синявську виключили, застосувавши щодо них правило імперативного мандату. Це правило, згідно з яким депутат представницького органу влади зв'язаний наказами виборців і протягом усієї своєї діяльності відповідальний перед ними.
"Суспільне" повідомляє, що подання на заміну цих двох депутатів зробили ще минулого року, проте, за словами Коноплі, "деякі члени комісії саботували її роботу і комісія не збиралася протягом певного часу". Лише 29 серпня депутатам вдалося зібрати кворум та ухвалити рішення про виключення Пащенка та Синявської.
"Цьому передувало те, що на конференції обласного осередку партії "Батьківщина", яка відбулася ще у листопаді 2022 року, де вони відкликали цих депутатів за народною ініціативою зі складу Чернігівської обласної ради. Це рішення вони передали нам. І ми ухвалили на підставі цього рішення обрання двох наступних депутатів за списком", – повідомив голова Чернігівської обласної ТВК.
Пащенку і Синявській повідомили про те, що буде засідання, де буде розглядатися питання про позбавлення їх мандатів і обрання замість них інших, однак Пащенко не вийшов на зв’язок, а Синявська погодилася на розгляд питання без її участі.
Голова фракції "Батьківщина" в обласній раді Іван Якуб пояснив, що рішення про застосування правила імперативного мандату пов’язано з тим, що Пащенко був головою фракції та обласного осередку партії, але не справлявся з роботою, тому його звільнили з посади голови обласного осередку, а потім він написав заяву про вихід із фракції.
"Ми все зробили законно, щоб до нас потім не виникло жодних питань. Вони в принципі можуть (подати апеляцію, — ред.), але партія зібралася, вирішила, що вони відкликають мандати ці імперативно, тобто за народною ініціативою. Вони відкликали, голова партії Юлія Тимошенко підписала ці рішення. Потім їх надіслали нам", — зазначив Конопля.

Схожі матеріали (за тегом)