|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:34 | 09.29.2023

Родини загиблих отримали відзнаки

29 серпня в День пам’яті загиблих захисників та захисниць України 22 державні нагороди отримали родини полеглих військовослужбовців Чернігівщини.

 

29 серпня відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину.

Сучасна російсько-українська війна триває від 2014 року. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну в лютому 2022 року остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму та відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат України в боротьбі за суверенітет і соборність.

29 серпня 2014 року сотні наших захисників у соняшникових полях під Іловайськом поклали свої життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. 366 українських воїнів полягли там, 429 – зазнали поранень, 158 – зникли безвісти, 300 – опинилися в полоні. Тому символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха. Він – не просто символ історичної мужності українських воїнів, це – символ життя України.

А 29 серпня ми згадуємо не лише тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а й десятки тисяч полеглих захисників і захисниць України в сучасній російсько-українській війні, яка триває від 2014 року.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі в цей день пам’яті нагороди посмертно отримали 22 військовослужбовці.

Орденом «За мужність» ІІ ступеня (посмертно) нагороджено Володимира Лашка та Олександра Розуменка.

020923

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено Павла Андреєва, Дмитра Бендика, Олексія Біланенка, Вячеслава Гатченка, Владислава Грищенка, Олександра Грищенка, Дмитра Дятловського, Івана Койнаша, Олександра Крижанівського, Любомира Луцака, Ярослава Молчанова, Олексія Пермякова, Олександра Пінчука, Віктора Свіргуна, Сергія Сеника, Олександра Скварського, Володимира Сусла, Андрія Харченка, Олега Цибенка, Романа Шилкіна.

«Державні нагороди за мужність, які ви сьогодні отримаєте за своїх рідних і близьких, – не тільки їхні, а й ваші. Бо пережити горе втрати надзвичайно важко. Дякуємо за ваших мужніх, сильних і вірних героїв. Вони віддали своє життя за всіх нас. Пам’ять про них залишиться назавжди в тих поколіннях, які прийдуть на заміну нам», – звернувся до рідних загиблих захисників військовий капелан ОК «Північ» отець Антоній.

У нинішній війні ми платимо надзвичайно велику ціну. Безперечно, це не єдиний день у році, коли згадують та вшановують полеглих. Однак це нагода для всього суспільства разом зробити усе можливе, аби пам’ять про героїв була збережена та зміцнена на багато поколінь вперед. Адже ці воїни віддали свої життя у боротьбі за територіальну цілісність та незалежність України.

 

Софія ЖЕВЕДЬ

Схожі матеріали (за тегом)