|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:30 | 06.15.2024

Очне навчання - у більшості закладів

Лише 12% закладів загальної середньої освіти на Чернігівщині у 2023-24 році навчатимуться онлайн, а от очно навчатимуться діти у 52% закладів області. Торік таких була п’ята частина.

11c6608 pershij klas755За словами начальника обласного управління освіти Юрія Музики, 1900 учнів у 21 закладі прикордоння навчатимуться онлайн. Як відомо, , рішенням ради оборони області затвердили обмеження очної форми навчання у 20-кілометровій прикордонній зоні з ворожою росією. У прикордонні з білоруссю таких обмежень щодо навчання не буде. Кожен заклад освіти разом із громадою може вирішувати, у якому форматі працювати – очно чи дистанційно або в змішаному форматі. Але на першому місці безпековий фактор і наявність укриття. Нині 27 закладів освіти потребують облаштування укриттів. Усього в 2023 навчальному році працюватимуть 395 закладів загальної середньої освіти, у яких навчатиметься майже 91 тисяча учнів.
Громади Чернігівщини, що не входять до 20-кілометрової прикордонної зони з рф, самостійно приймають рішення, в якій формі (очній, дистанційній чи змішаній) проходитиме навчальний процес. При цьому органи місцевого самоврядування мають враховувати безпекові умови, рішення педагогічних рад та думку батьків. Таке рішення ухвалила Рада оборони Чернігівської області на засіданні 22 серпня. Рада оборони також продовжила заборону на очне навчання в освітніх закладах у 20-кілометровій прикордонній з російською федерацією зоні.
Минулого навчального року, за даними Управління освіти на науки Чернігівської ОВА, близько 30% шкіл працювали очно, ще близько 30% — дистанційно та близько 40% — за змішаною формою навчання. Цього року кількість закладів з очним навчанням збільшиться завдяки проведеній роботі з облаштування укриттів.

Схожі матеріали (за тегом)