|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:52 | 06.20.2024

Чернігівські ветерани вибороли медалі на «Сильні України»

У Житомирі пройшли змагання для ветеранів російсько-української війни «Сильні України».

Декілька десятків учасників змагалися у трьох дисциплінах: гребля, жим лежачи та велотренажер. Попри поранення, травми та спеку наші захисники-герої випробували свої сили та вміння. Їх мужність, витривалість та сила духу заслуговують на повагу та надихають. Чернігівщину представляло шестеро спортсменів, які вибороли аж 13 медалей.

 

У перші вихідні серпня Житомир приймав другий етап першого всеукраїнського туру спортивних змагань для ветеранів «Сильні України», перейнявши естафету від Полтави. Ініціатором проведення цього заходу виступила Федерація стронгмену України на чолі з почесним президентом Василем Вірастюком.

«Фізична культура і спорт є чи не найкращим інструментом соціалізації та психологічної реабілітації ветеранів. Це самоорганізовує, це мотивує, – говорить Василь Вірастюк. – Ми у цьому чітко переконані, саме тому підхопили цю ініціативу, і вже кілька років поспіль Федерація стронгмену України проводить такі заходи».

cheko

Чернігівська команда

 

За словами організаторів заходу, «Сильні України» – це не про якісь призи чи нагороди. Це насамперед про підтримку, про соціалізацію військових з різними типами травм, які вони отримали під час бойових дій.

«Тут не йдеться про цінні чи грошові призи. Тут найголовніше – те, що ветеран вже прийшов на наш захід. Ми самі розуміємо, що психологічно багатьом ветеранам складно перебороти себе, – говорить Василь Вірастюк. – «Вийти в люди» достатньо важко. Тому це вже є маленька перемога для кожного з тих, хто взяв участь у сьогоднішньому заході».

Чернігівську область на заході представляли шестеро ветеранів, які змагалися в декількох категоріях. Загалом хлопці привезли шість золотих, п’ять срібних і дві бронзові медалі.

Владислав Шатіло: жим лежачи на рази (пауерліфтинг) – І місце, веслування – І місце, стронгмен – ІІІ місце. Олександр Гавриленко: стронгмен – ІІ місце, стронгмен – ІІІ місце. Василь Буряк: жим лежачи на рази (пауерліфтинг) – ІІ місце, веслування – І місце, стронгмен (колода) – І місце, стронгмен (прогулянка фермера) – І місце. Євген Смага: жим лежачи на рази (пауерліфтинг) – ІІ місце. Ігор Товстоліс: веслування – І місце, ейрбайк – ІІ місце. Сергій Пивторацький: ейрбайк – ІІ місце.

smaga1

Євген Смага під час жиму лежачи

 

Один із представників Чернігова Євген Смага перед Житомиром відвідав ще й полтавські змагання, проте там йому не вдалося вибороти нагороду.

«Перед цим я сам з’їздив у Полтаву на «Сильні України», так би мовити, подивитися, що та як, – розповідає Євген. – На жаль, там не вдалося вибороти медалей. А в Житомир ми вже поїхали вшістьох і показали досить непоганий результат, як на мене. Особисто я брав участь у двох дисциплінах – жим лежачи і веслування. На жимі отримав друге місце, а з веслуванням трохи не склалося. Та це гарний досвід. Там ще була представлена локація стрільби з лука. Вона не для конкурсу, а пізнавальна і навчальна. Можна було повчитися, хто хотів».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)