|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:51 | 05.26.2024

Підозра в розкраданні газу - Аллі Яровій ?

За матеріалами СБУ керівнику АТ "Чернігівгаз" повідомили про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Про це йдеться у повідомленні СБУ на їхньому офіційному сайті.

4534545645На підставі доказової бази, зібраної СБУ, загалом оголосили про підозру вже 11 керівникам окремих облгазів і чотирьом функціонерам фінансово-промислової групи олігарха Дмитра Фірташа. Ці компанії фактично контролюються менеджментом ТОВ «Регіональна газова компанія» (РГК, афілійована до Фірташа), яке загалом управляє 20 міськ- та облгазами, що становить 70% всіх газорозподільних мереж України".
З 2007 року головою правління АТ "Чернігівгаз" є Алла Ярова. За інформацією громадського руху "ЧЕСНО", вона народилася у 1967 році в місті Ленінськ, Казахстан. Має вищу освіту. Тепер Алла Ярова нібито проходить службу у Збройних Силах України.
Ще 17 березня цього року Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки повідомила про ліквідацію масштабної схеми привласнення промислових обсягів блакитного палива із газотранспортної системи НАК "Нафтогаз України" за участю топменеджменту 16 регіональних газових підприємств. Силовики проводили обшуки в офісах компанії по всій Україні. До організації оборудки причетний топменеджмент 16 регіональних газових підприємствах у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Волинській, Закарпатській, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях, які пов’язані з одним з українських олігархів.
За даними правоохоронців, схема полягала у тому, що "на папері" посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували його від них. Фактично вони здійснювали несанкціонований відбір блакитного палива, яке знаходилося у газотранспортній системі й належало державі. За даними судово-економічної експертизи, лише 2021 року така діяльність завдала державі збитків на понад 4,2 мільярда гривень. А загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, упродовж 2016-22 років може становити понад 18 млрд грн.

Раніше опубліковано: Відкритий лист Аллі Яровій

Схожі матеріали (за тегом)