|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:35 | 12.01.2023

У Чернігівській політехніці відкрили військову кафедру

З нового навчального року на базі чернігівського політехнічного університету запрацює військова кафедра, як для студентів цього вишу, так і для всіх інших, хто вже має диплом бакалавра. Навчання на кафедрі триватиме майже два роки, а після його закінчення випускнику присвоюватиметься звання «молодший офіцер запасу». Прийом документів вже стартував і триватиме до першого вересня.

politexПрезентація першої в Чернігівській області військової кафедри відбулася ще у лютому цього року. А вже на початку липня Кабінет Міністрів ухвалив Постанову «Про утворення військового навчального підрозділу Національного університету «Чернігівська політехніка». Це рішення дасть змогу готувати офіцерів запасу за дефіцитними військово-обліковими спеціальностями, які визначив Генеральний штаб Збройних Сил України.

«Військова кафедра – це, по-перше, здобуття додаткового освітнього напрямку за військово-обліковою спеціальністю, – пояснює офіцер ОК «Північ» Володимир Загоровський. – І якщо людина має бажання надалі продовжити службу в лавах ЗСУ, то вона може призиватися на цю військову службу і проходити її за своєю спеціальністю та надалі будувати військову кар’єру».

До вступних випробувань допускатимуться чоловіки та жінки: здобувачі вищої освіти, починаючи з 3-го курсу, і старші курси денної та заочної форм навчання; випускники коледжів, що будуть продовжувати навчання у закладах вищої освіти; громадяни України, які мають освітній ступінь не нижче бакалавра. Термін навчання на військовій кафедрі – майже два роки. Після чого студенти отримають звання офіцера запасу. Навчання буде як на платній, так і на безоплатній основі.

«Військова кафедра готує офіцерів запасу. Це можуть бути студенти вишу або громадяни України, які мають диплом не нижче ніж бакалаврського ступеню. І це не лише студенти нашого навчального закладу, але й інших навчальних закладів, – розповіла під час радіоефіру начальниця військово-мобілізаційного підрозділу Національний університету «Чернігівська політехніка» Галина Грек-Довга. – І вони можуть паралельно навчатися на військовій кафедрі. Після закінчення навчання на цій військовій кафедрі студенти отримують звання офіцера запасу. Форма навчання також планується на платній основі і на бюджеті. Проте людина, яка навчається на бюджетній основі, після закінчення навчання та отримання звання повинна щонайменше один контракт відслужити в ЗСУ. Саме в ЗСУ, а не в інших військових формуваннях, як-от СБУ. Це зобов’язання, якщо держава сплачує за твоє навчання».

Прийом документів на навчання у військовій кафедрі вже стартував і триватиме до 1 вересня. Вступні випробування скрадатимуться з психологічного тесту, перевірки рівня допризовної та фізичної підготовки.

Попередньо відомо, що навчатимуть на такі чотири спеціальності:

– бойове застосування підрозділів безпілотних комплексів тактичного класу;

– бойове застосування наземних підрозділів наземної військової розвідки;

– бойове застосування підрозділів радіорозвідки;

– застосування з’єднань військових частин, озброєних засобами радіоелектронної боротьби.

Навчатимуть студентів військові спеціалісти, штат яких наразі формується, – каже Галина Грек-Довга.

Після завершення навчання на військовій кафедрі кожен випускник може за власним бажанням продовжити службу на посадах офіцерського складу в лавах ЗСУ або в органах СБУ, МВС, ДСНСУ, ДПСУ та інших.

До речі, раніше військова підготовка студентів політехнічного університету здійснювалася на базі кафедр військової підготовки Сумського державного університету та Харківського університету повітряних сил.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)