|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:01 | 04.21.2024

Герої з Чернігівщини. На жаль, посмертно

Оборонцям Чернігівщини, військовослужбовцям 58-ї бригади ЗСУ Роману та Леоніду Бутусіним, добровольцю Сергію Божку, військовим льотчикам з Чернігівщини Вадиму Благовісному та Данилу Мурашку посмертно присвоїли звання Героїв України з удостоєнням орденів «Золота Зірка».

Відповідні Укази опубліковані на сайті президента України.

burusiny

Брати Роман та Леонід Бутусіни – етнічні росіяни. Разом із батьками, братами та сестрами вони переїхали в Україну у 2014 році. Воювали на Сході, а у 2022-му захищали Чернігівщину у складі 16 батальйону 58 бригади.

Перед початком повномасштабної війни хлопці щойно повернулися з чергової ротації зі Сходу. Навіть не встигли побути у відпустці, щоб побачитися з рідними.

Свій останній бій мужні воїни прийняли в селі Лукашівка. Їхні побратими згадують, що це були мужні і сміливі воїни, справжні герої, які ніколи не боялися.

Так, під час бою за Лукашівку 9 березня брати з гранатомета підбили ворожу «беху», і, поки був зв'язок, корегували нашу артилерію. Хоча сили противника біля Лукашівки значно переважали, та хлопці не відступили і на одному з подвір'їв на околиці села прийняли свій останній бій.

Поховали Героїв у Калуші.

blagovisnyВійськовий льотчик Вадим Благовісний родом з села Синдаревське Ніжинського району. За інформацією командування 299 бригади тактичної авіації, де служив Вадим Благовісний, з початку широкої війни він здійснив 95 бойових вильотів, знищив 100 одиниць броньованої техніки, понад 80 автотранспортних засобів. Неодноразово здійснював вивід літаків з-під авіаційних та ракетних ударів ворога. За значні досягнення у боротьбі з ворогом льотчика Вадима Благовісного нагороджено орденом Богдана Хмельницького III та II ступенів.

На жаль, 7 вересня 2022 року, під час виконання чергового бойового завдання Вадим Благовісний загинув. Поховали Героя на рідній Ніжинщині.

muraskoКомандир ланки авіаційної ескадрильї 299-ї бригади тактичної авіації ніжинець Данило Мурашко з 24 лютого знищив близько 600 окупантів, 70 одиниць броньованої техніки та понад 80 автотранспортних засобів. У свої 24 Данило Мурашко був нагороджений нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних сил України «Сталевий хрест» та орденами Богдана Хмельницького першого, другого та третього ступенів.

Данило Мурашко загинув, виконуючи останній політ 27 січня 2023 року на Донеччині поблизу села Шебельківка. Винищувач противника випустив ракету, яка влучила у літак Данила. Відводячи підбитий літак від житлових будівель, пілот втратив висоту для безпечного катапультування і загинув. bozkoПоховали Героя у Ніжині.

Старший солдат Сергій Божко народився в селі Гнідинці Прилуцького району. У липні 2018 року вступив на військову службу за контрактом. У різні часи був розвідником, сапером, танкістом, матросом. За пів року до повномасштабного вторгнення підписав контракт з 30-ю ОМБр. Це був його другий контракт. Сергій Божко був старшим солдатом на посаді оператора протитанкового взводу імені князя Костянтина Острозького і мав позивний «Серпень».

На жаль, 22 травня Сергій Божко отримав смертельне поранення під час ворожого штурму неподалік Луганського Бахмутського району на Донеччині. Він був єдиною дитиною у родині. Поховали Героя на кладовищі в рідному селі Журавка.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)