|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:44 | 07.16.2024

Воєнне покоління випускників

Випускний… Уже вдруге в умовах воєнного часу. У цьому святі зустрічаються сум розставання і радість зустрічі з майбутнім… обов’язково мирним у рідній Україні. Чекали його всі. Вчителі – з ноткою розлуки, адже випускають у світ ще одне покоління своїх вихованців. Батьки – зі щемливим хвилюванням, бо син чи донька стали на рік дорослішими. Випускники – з нетерпінням, адже нарешті ось воно – доросле, самостійне життя, до якого ти так довго йшов і про яке ти мріяв…

На Талалаївщині, у Красному Колядині, Липовому та Чернецькому святкування відбувалося в сільських будинках культури, у Харковому, Березівці, Плугатарі – у школах.

Випускні вечори відбувалися в усіх школах громади 1 та 9 червня. Як і раніше, до ковіду та війни, це свято стало подією у кожному селі. Ворогам не вдалося його зруйнувати. Щоправда, як раніше, не зустрічали світанок, бо є комендантська година.

87 випускників шкіл Талалаївської територіальної громади отримали атестати про базову загальну середню освіту, 9 із них мали особливі успіхи у навчанні. 8 – нагороджено золотою медаллю, 1 – срібною. В якості заохочення селищна рада виплатила медалістам кошти: золотим медалістам – 2460 грн (після відрахування податку, повністю 2500), срібній – 1500 грн.

Минулого навчального року всього один випускник із шкіл громади закінчив свою школу із срібною медаллю. Дуже приємно, що цього особливо складного року здібних і охочих навчатися, незважаючи на онлайн-уроки та навчання у сховищах, стало більше. Вони – гордість і надія України!

spivak23

Артем Співак, золотий медаліст, випускник Талалаївської школи

11 років – тільки на відмінно! Неодноразовий переможець предметних олімпіад. Невтомний трудівник, великий шанувальник точних наук, любитель експериментів та винаходів. Прагне вступити до омріяного закладу вищої освіти і стати успішною людиною. І, хто знає, можливо, його відкриття буде проривом у науці і прославить нашу країну…

movchan karnauh

Ілона Мовчан і Альбіна Карнаух, золоті медалістки, випускниці Талалаївської школи

Дівчата крок за кроком долали вершини науки і в цьому році заслужено отримали золоті медалі, на власному прикладі показали, що для людини, яка знає, чого хоче, немає нічого неможливого.

Коли Альбіна пішла до першого класу, на лінійці кращі учні 11 класу піднімали прапор. У неї виникло запитання «Чому саме вони?» Після того, як їй пояснили, що ці учні – відмінники, і це велика честь – піднімати прапор, вона поставила собі за мету заслужити цю честь. І досягла її!

Ілоні шкільні предмети давалися легко, особливо точні науки, іноземна мова. Як такої мети «золота медаль» у неї не було, вона просто завжди виконувала поставлені завдання. Це і дало свій результат.

Відмінницями Ілона та Альбіна були щороку, починаючи з першого класу. Брали активну участь у предметних учнівських олімпіадах, конкурсах. Спокійні, врівноважені, виховані, ініціативні, чуйні, мають авторитет серед учнів класу, працелюбні, товариські, мають добрі організаторські здібності.

tymoshenko23

Анастасія Тимошенко, срібна медалістка, випускниця Талалаївської школи.

Самодостатня та цілеспрямована, наполеглива та відповідальна у будь-якому починанні. Докладає максимум зусиль, щоб батьки пишалися нею. Цінує справедливість і порядок, завжди готова простягнути руку допомоги, тому вирішила пов’язати своє життя із правоохоронною діяльністю і здобути юридичну освіту.

ogiy

Ірина Огій, золота медалістка, випускниця Липівської школи.

Ірина з тих дітей, про яких кажуть, що встигає все і всюди. 11 років вона відмінно навчалася, брала участь у предметних олімпіадах в громаді, районі. Вона переможниця Всеукраїнських конкурсів «Парад квітів біля школи», «Галерея кімнатних квітів», активна учасниця художньої самодіяльності та виставок робіт з декоративно-прикладного мистецтва. Добра, чуйна, товариська.

poterkov

Станіслав Потеряйко та Аліна Ковальчук, золоті медалісти, випускники Харківської школи.

Креативний, з особливим почуттям гумору Станіслав на випускному вечорі подякував Аліні за здорову конкуренцію, яка була між ними не тільки цього, останнього шкільного року. Як говорить заступник директора Людмила Кравченко, ці чудові діти доповнювали одне одного і на уроках, і в знаннях на предметних олімпіадах, і на шкільних святах. Наприклад, веселий і щедрий на жарти Стас виконував роль Діда Мороза, а тендітна і ніжна Аліна – Снігуроньки. Старанні, відповідальні, цілеспрямовані. Стас мріє обрати професію, завдяки якій міг би побачити світ. Аліна свій вибір професії поки що тримає в секреті. А перевагу віддавала точним наукам – брала участь і отримувала достойні результати в предметних олімпіадах з математики.

Lucikund

Євгенія Кунденко та Максим Луценко, золоті медалісти, випускники Красноколядинської школи.

Серед восьми випускників Красноколядинської школи – золоті медалісти Максим і Євгенія. Навчалися на відмінно починаючи з початкової школи. Як кажуть про них вчителі, за мету і юнак, і дівчина мали не високі оцінки, а знання. Бо сучасні молоді люди добре розуміють, що у будь-якій галузі високо цінуються саме знання. Між ними у класі була добра конкуренція, яка стимулювала до успіху кожного з них. Обоє постійно брали участь і мали хороші результати у районних предметних олімпіадах. Обоє просто обожнюють спорт. Без них не відбувалося жодних змагань із різних видів спорту!

 

Олександра ГОСТРА

Схожі матеріали (за тегом)