|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:52 | 07.17.2024

Заборони та міни не завада: мешканці чернігівського прикордоння збирають гриби

Попри заборону відвідування лісів мешканці прикордонних з росією та Білоруссю громад активно збирають гриби та діляться в мережі результатами «тихого полювання». Працюють і заготівельні пункти.

antonigКористувачі групи «Грибники Чернігівщини» викладають результати походу в ліс. Судячи з фото, найбільше нині грибів збирають у прикордонній Корюківській громаді.

Антоніна Науменко з Корюківщини «вполювала» величезний кошик. Її земляк Ігор Глухенький зібрав майже так само. А от Марина Пінчук назбирала біля села Рейментарівка аж два відра.

gluxeНе відстають і мешканці Ріпкинської громади. Наприклад, Юлія Проскура виклала фото цілої миски з лисичками.

Попри любов до «тихого полювання», не всі грибники розділяють радість від такого заняття. Адже багато територій заміновано, а прикордоння, що межує з росією, постійно перебуває під обстрілами. Втім, це не зупиняє людей, для яких сезон грибів завжди був додатковим заробітком.

reymentarЯк відомо, лисичка є найбільш ліквідним лісовим грибом. Крім прекрасних смакових і поживних властивостей, перевага лисичок – у повній відсутності паразитів, червоточин і личинок комах. В перетинках і м'якоті цього гриба є речовина хіноманноза, яка згубно діє на мікроорганізми, тому глистів і черв'яків в м'якоті ніколи не зустрічається. Саме тому лисички є єдиними кошерними грибами, їх експортують у свіжому вигляді. Заготівля та експорт цих грибів – це роками вибудуваний бізнес. Незважаючи на війну, на прикордонні працюють приймальні пункти. Щоправда, закупівельні ціни на лисички в громадах дещо різняться. Так, на Сновщині закупівельники дають 150 гривень за один кілограм лисичок. На Корюківщині ціни стартували з 140 гривень, а після дощів впали до 100 гривень за один кілограм.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото з групи «Грибники Чернігівщини»

Схожі матеріали (за тегом)