|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:22 | 07.17.2024

У Носівці протистояння довкола головного храму

У Носівці в розпалі релігійні пристрасті довкола конфесійної приналежності Свято-Троїцького храму, що є пам’яткою архітектури місцевого значення та має відповідний охоронний номер.

До цього часу у церкві править духовенство УПЦ МП, однак частина носівчан організувала збори релігійної громади, на яких більшістю проголосовано змінити конфесійну приналежність храму до ПЦУ. У Свято-Троїцькій церкві УПЦ МП організувало паралельні збори парафіян, на яких ухвалили протилежне рішення – залишитись під омофором митрополита Онуфрія. Але цікаво інше: як з’ясувалося на зборах прихильників ПЦУ, пам’ятку архітектури кінця 18 століття приватизовано так званою релігійною громадою УПЦ, серед власників є нинішній настоятель Михайло Гулик.

 

На зборах в будинку культури голосували по паспорту

 

30-го квітня в Носівському Будинку культури відбулись збори носівчан, на яких постало питання переходу релігійної громади УПЦ Свято-Троїцької парафії м. Носівки до Православної Церкви України.

zboryn

Збори носівчан у будинку культури

 

На зборах були присутні майже 200 громадян з місцем реєстрації в Носівці.

«На збори запросили священників УПЦ Михайла Гулика та Василя Петухова, але батюшка Михаїл з невідомих причин не з’явився, – пише носівчанин Валерій Фурса. – Мирним, демократичним шляхом зібрання прийняло рішення про перехід до ПЦУ. За перехід проголосували понад 180 присутніх, проти переходу – 7, один – утримався».

Громада також висловила довіру священнику Василю Петухову.

Паралельно з голосуванням було створено робочу комісію задля вирішення питань, які виникли у зв’язку з переходом храму.

 

Паралельне зібрання і протилежне рішення

 

Паралельно до зборів носівчан прихильники УПЦ МП провели власне зібрання у храмі.

Як стверджують в УПЦ МП, в церкві зібралося сотні вірян, які «засвідчили підтримку багаторічному настоятелю і відродителю храма протоієрею Михаїлу Гулику у зв’язку з брудною кампанією окремих носівських чиновників та народних депутатів щодо нього у соціальних мережах».

paraf

На зборах парафіян у храмі

 

В УПЦ МП називають прихильників ПЦУ провокаторами, яких «зібралося лише кілька десятків», натомість зазначили, що на їхніх зборах були присутні понад 400 вірян. Були це носівчани чи привезені з району прихильники – невідомо.

 

Пам’ятка приватизована?

 

Прихильники Православної Церкви України зазначають, що процес переходу буде тривалий, адже попереду суди! Як з’ясувалося, древній козацький храм, історична та культурна пам'ятка Носівки, є приватною власністю.

pamcer

Пам’ятка архітектури 18 століття

 

«Ще у 2003 році Михайло Гулик приватизував храм разом з іншими приміщеннями, розташованими на прилеглій території – від недільної школи до туалету включно. Через це постало питання у судовому порядку повернути місту нашу святиню. А це досить тривалий час. І комусь доведеться пройти довгий шлях ганьби», – пише активіст Валерій Фурса.

nastoy

Священник Михайло Гулик, який приватизував храм

 

Схоже, проблема приватизації діючих храмів громадою УПЦ МП – не нова для Чернігівщини.

Так, учасник війни з росією Євген Косяненко пише, що подібна ситуація і в Борзні.

«У Борзні і в районі московські попи теж поприватизовували церкви ще десь в 2005 році, «щоб розкольники не захопили»... Я думаю, що для попів на це була пряма вказівка від їхнього начальства і активне сприяння місцевих органів влади», – стверджує воїн.


Довідка

Свято-Троїцька церква є головною пам'яткою Носівки і району. Відноситься до УПЦ МП. Збудована у 1765 року ніжинськими майстрами на замовлення священника Лукашевича.

Рішенням Чернігівського облвиконкому від 19 лютого 1985 № 75 Троїцька церква визнана пам'ятником архітектури місцевого значення.

На облік взята рішенням облвиконкому від 28 квітня 1987 № 119.

Балансова вартість – 39 769 100 грн.

Відповідно до рішення вісімнадцятої сесії Чернігівської обласної ради сьомого скликання від 26 червня 2019 року № 59- 18/VII включена до «Переліку об'єктів нерухомості – пам'яток архітектури, які включаються до Переліку об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області та перебувають на бухгалтерському обліку управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації».

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото з відкритих джерел

Схожі матеріали (за тегом)