|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:51 | 04.23.2024

93 відсотки чернігівців впевнені у нашій перемозі

Результати опитування чернігівців, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», показали, що більше 60% жителів міста вважають, що справи і в Україні, і у місті йдуть у правильному напрямку: 67% говорять про правильний напрям розвитку справ в Україні, 63% – у місті. Абсолютна більшість мешканців Чернігова впевнені, що Україна зможе відбити напад росії (93%), ще 4% – не змогли відповісти, й лише 3% сумніваються у перемозі України.

1aperemoga

Соціологи групи «Рейтинг» провели в Чернігові опитування через формалізоване інтерв’ю. Так, згідно з його результатами 63% мешканців міста переконані, що відновлення дружніх відносин українців з росіянами ніколи не буде. Ще чверть припускають, що відновлення стосунків може бути лише за 20-30 років, і ще 6% – думають, що це буде за 10-15 років, і лише 3% бачать можливим відновлення дружби вже у найближчі роки (таких більше серед старшого й біднішого населення).

31% мешканців міста перебувають у напруженому емоційному стані, 33% – у середньому напруженні і ще 34% – мають спокійний стан. Більш спокійними вдається залишатись молодшим мешканцям, більш забезпеченим, а також чоловікам.

Більше половини чернігівців мають близьких родичів, які служать на війні. 12% зазначили, що втратили когось з близьких родичів (чоловік/дружина, батьки, діти) внаслідок війни. Серед тих, чиї рідні воювали на фронті, про втрату близької людини говорять 16%.

53% мешканців Чернігова покидали свою домівку під час війни. Більшість із них виїжджали або в інший населений пункт Чернігівської області (45%), або у іншу область в межах України (44%). Лише 9% з них їздили за кордон. Більш забезпечені частіше виїжджали в інші регіони, а менш забезпечені – залишались частіше в межах області. Загалом серед молодших респондентів та жінок більше тих, хто залишав Чернігів під час війни.

1aevaku

Наступні рейтинги не можуть не вселяти оптимізму, адже 78% опитаних мешканців Чернігова планують залишатись у місті навіть у випадку погіршення ситуації з електропостачанням, водою або теплом, лише 12% планують поїхати і 10% не знають, що робитимуть. У випадку загострення військових дій поблизу міста/області більшість чернігівців збираються бути вдома: 70% – залишаться, 15% – збираються їхати, і ще 15% – не можуть поки визначитися. Загалом більш схильні до виїзду жінки, молодші, а також ті, хто вже залишав місто під час війни. Водночас навіть серед тих, хто вже раніше виїжджав з Чернігова під час бойових дій, більше 70% згодні залишатись без комунікацій та більше 50% – у випадку погіршення безпекової ситуації.

82% опитаних чернігівців зазначили, що готові терпіти матеріальні труднощі стільки, скільки потрібно заради перемоги над росією.

 

Святослав ЖОЛУДЬ

Схожі матеріали (за тегом)