|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:25 | 03.01.2024

Волонтери Чернігівщини відзначили своє свято

5 грудня ввесь світ відзначав День волонтера. Це один із міжнародних днів ООН, присвячений тим, хто займаються волонтерством. І сьогодні це свято є найбільш актуальним, адже волонтери стоять пліч-о-пліч з нашими військовими. Вони допомагають із їжею, амуніцією, обладнанням і навіть технікою. Роблять все можливе і неможливе, щоб наблизити перемогу.

Потужним поштовхом для волонтерства в Україні стали Революція Гідності та війна на Донбасі в 2014 році. Тоді тисячі українців без жодного примусу допомагали Майдану продуктами, теплими речами, наметами, грошима. Згодом були налагоджені постачання ЗСУ та добровольчих підрозділів, що виконували завдання у зоні АТО, оскільки на той момент забезпечення з боку держави було недостатнім. Волонтери збирали гроші та доправляли військовим майже все необхідне – від продуктів харчування, пального, транспорту, медикаментів та одягу до бронежилетів, тепловізорів, безпілотників та спецтехніки.

1aa1vol

З початку повномасштабного вторгнення росії на наші землі 24 лютого 2022 року на Чернігівщині організувався потужний волонтерський рух. Відважні волонтери Чернігова почали допомагати військовим і цивільним, які страждали від війни. Вони готували їжу, везли ліки й продукти до лікарень, допомагали комунальникам розбирати завали після бомбардувань. Особливо небезпечними для життя були евакуація та спроби доправити гуманітарні вантажі на захоплені ворогом території. Але вони це робили, іноді ціною власного життя.

Саме волонтери з перших днів війни постачали військовим бронежилети, амуніцію, взуття, спальники, квадрокоптери, тепловізори, сонячні панелі, генератори, дороговартісне медичне обладнання та ліки, у тому числі придбані і власним коштом. Щодня здійснювалась доставка продуктових наборів, засобів гігієни, першочергових лікарських засобів, питної води як військовим, так і простим жителям Чернігова, незважаючи на звуки вибухів, які лунали з усіх боків.

У лютому-березні «Єдиний волонтерський центр» у Чернігові об’єднав сотні небайдужих людей. І 5 грудня ці люди святкують свій день. На урочистостях волонтерам були вручені відзнаки від військових, від «Єдиного волонтерського центру», від міської і обласної ради, а також від православної церкви України. До речі, вперше на Чернігівщині було вручено церковну відзнаку «Хрест Свободи».

«Сьогодні ми в нашій незалежній державі маємо дві армії: армія військових, яка воює, яка захищає, і армія наших волонтерів. У цьому залі стоять люди, роботу яких важко оцінити. Ваша діяльність безцінна, бо ви, жертвуючи всім, не зважаючи на всі труднощі залишаєтеся разом з нашими військовими, – сказав начальник управління морально-психічного забезпечення «ОК «Північ» Олег Гуменний. – Від військових частин, підрозділів і офіцерів оперативного командування «Північ» я дякую вам за допомогу. Коли в нас, військових, є така підтримка, то ми непереможні. Внесок, який ви робите в нашу спільну перемогу, неоціненний».

Сьогодні волонтерством займаються і діти, і дорослі, і пенсіонери. Ці люди роблять все задля скорішої нашої перемоги.

«Що б не сталося, я повинна дожити до ПЕРЕМОГИ! Це найголовніше, за що я борюсь сьогодні, – говорить пенсіонерка-волонтерка Людмила Крокус. – Так, нам, волонтерам, іноді важко, але хлопцям на передовій ще важче. Тому все, що можу зробити, все, чим можу допомогти, я роблю. Все, що маю, я віддаю. І це ніякий не подвиг, це те, що має робити кожен українець – допомагати нашим військовим!».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото Ольги Ванжули

Схожі матеріали (за тегом)