|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:48 | 03.01.2024

Дівчина з Носівки – знову в Конгресі США

Уродженка містечка Носівка Вікторія Спартц (в дівоцтві Кульгейко) удруге перемогла на виборах до американського Конгресу.

Спартц, яка представляє Республіканську партію, зберегла місце у Палаті представників США, балотуючись від 5-го округу у штаті Індіана. Вікторія перемогла з великим відривом, набравши понад 61,5% голосів, таким чином штат Індіана вкотре підтвердив статус консервативного. Її суперниця – чорношкіра демократка Джанін Лі Лейк – набрала близько 38,5% голосів.

 

Вікторія Спартц є першою народженою поза межами США українкою-членом Конгресу США та є відвертою поборницею своєї рідної країни, надто в умовах війни.

Перемога Вікторії Спартц (у дівоцтві Кульгейко) стала вельми переконливою. Політик прокоментувала власну перемогу в соцмережах та подякувала виборцям Індіани.

1aespartz

Результати голосування засвідчили переконливу перемогу республіканки з Чернігівщини

 

«Я маю честь працювати другий термін та представляти п’ятий округ. Вдячна усім прихильникам, волонтерам і всім людям округу №5! Я з нетерпінням чекаю, коли приступлю до роботи, щоб досягти реальних результатів для всіх фанатів Hoosiers (місцева вельми популярна баскетбольна команда, – Ред.) і всіх американців!»

13488936456Вікторія Спартц живе у містечку Ноблсвілл (51,5 тис жителів), куди також перевезла з Чернігова свою маму. Двічі конгресменка проживає у містечку разом з чоловіком та двома доньками.

Нагадаємо, Вікторія Спартц приїздила до Чернігова навесні цього року, щойно до міста були деблоковані під’їзди.

Вікторія з теплотою відгукується про Носівщину, Чернігівщину і Україну загалом. До п’яти років вона жила з батьками і зі своїми дідусем Михайлом Микитовичем та бабусею Любов'ю Олександрівною Сорокалітами в Носівці. Потім батьки – Анатолій та Світлана Кульгейки – переїхали в Чернігів, де Вікторія закінчила з золотою медаллю ліцей № 15.

Вищу освіту вона здобула в Київському національному економічному університеті та має диплом із відзнакою.

У 2000-му році Вікторія переїхала до Сполучених Штатів, у 2006 році стала громадянкою США, здобула диплом магістра з професійної бухгалтерії університету Індіани в Індіанаполісі, залишилася там викладати. Працювала в бізнесі та державних установах – аж до посади головного посадовця з фінансів Служби прокурора Індіани. Після обрання до Сенату штату Індіана (у вересні 2017 року) пішла з посади, щоб уникнути конфлікту інтересів. Вона також є головою Республіканської партії округу Гамільтон.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)