|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:44 | 11.17.2019

Злочини і покарання - інформують органи прокуратури

За принципової позиції прокурора чоловіку за підозрою у вчиненні 7 тяжких злочинів обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

Під процесуальним керівництвом слідчого відділу Чернігівського відділу поліції ГУНП в області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, поєднана з проникнення). Органом досудового розслідування встановлено, що місцевий житель підозрюється у вчиненні 7 епізодів крадіжок майна, вчинених з проникненням до житла. При розгляді клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою слідчим суддею враховано тяжкість злочинів, у яких підозрюється особа, а також вчинення чоловіком нових злочинів за наявності непогашеної судимості. У судовому засіданні підозрюваному не допомогли обіцянки про працевлаштування та відшкодування заподіяної шкоди потерпілому. За клопотанням прокурора 12.06.2019 слідчим суддею Деснянського районного суду м. Чернігова йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці. Досудове розслідування триває.

Чоловіка засуджено до 4 років позбавлення волі за пограбування двох неповнолітніх

Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 13.06.2019 обвинуваченого визнано винним у пограбуванні  двох неповнолітніх та засуджено за ч. ч. 1, 2 ст. 186 КК України. Прокурором Чернігівської місцевої прокуратури в судовому засіданні доведено, що 01.04.2019, близько «16» години «00» хвилин, молодий чоловік з корисливих мотивів та з метою особистого збагачення, знаходячись біля будинку № 22 по вул. Освіти у м. Чернігові, відкрито заволодів мобільним телефоном вартістю 5555 грн вирвавши його з рук неповнолітнього. Відчувши «легкі гроші», обвинувачений за аналогічних обставин 09.04.2019 відкрито заволодів мобільним телефоном ще одного підлітка вартістю 1500 грн. Призначаючи покарання, судом враховано думку неповнолітніх потерпілих та їх законних представників, а також позицію прокурора щодо можливості виправлення обвинуваченого в майбутньому без ізоляції від суспільства. Відтак, його засуджено до 4 років позбавлення волі із встановленням іспитового строку у 2 роки.

Визнавши вину обвинувачений пішов на угоду з прокурором

Деснянським районним судом м. Чернігова 11.06.2019 затверджено угоду, укладену між прокурором та обвинуваченим. Судом чоловіка визнано винуватим у вчиненні упродовж січня-липня 2018 року кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України та призначено узгоджене сторонами покарання у виді 17 тис грн штрафу. Раніше повідомлялося, що з метою заробітку обвинувачений неодноразово купував етиловий спирт без документів на території торгівельної бази «Ріпкинська». У подальшому транспортував його до складських приміщень, в яких накопичував та зберігав спирт з метою збуту кінцевим споживачам. Достовірно знаючи про незаконність виготовлення етилового спирту, чоловік збував його постійним клієнтам, у тому числі особам, які здійснювали реалізацію продуктів харчування на ринку «Стрілецький». Лише в автомобілі обвинуваченого вилучено 9 бочок загальним об’ємом 1980 л, заповнених рідиною з характерним запахом спирту. Загалом, у ході санкціонованих обшуків правоохоронцями виявлено та вилучено етиловий спирт, його водний розчин, електричний насос та інше обладнання.

Довідково: наголошуємо, що кримінальну відповідальність за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України посилено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018. Так, за вчинення у період з 01.01.2019 і далі будь-якого з діянь, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, розмір штрафу становитиме від 85 до 170 тисяч грн з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів. Незаконне виготовлення спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, пального або інших підакцизних товарів, вчинене у період з 01.01.2019 і далі, каратиметься позбавленням волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених або придбаних товарів, знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.

Суд визнав обґрунтованими вимоги прокурора щодо припинення права постійного користування 25 га земель сільгосппризначення вартістю понад 600 тис грн

При реалізації представницьких повноважень прокурора значна увага звертається на факти законності використання земель, насамперед сільськогосподарського призначення.

Так, за результатами проведеної роботи установлено, що  фізичній особі розпорядженням місцевої адміністрації від 30.10.1996 року надано у постійне користування земельну ділянку площею 25 га на території однієї з сільських рад Корюківського району для ведення фермерського господарства. В подальшому речове право на землю посвідчено державним актом. Водночас, громадянином фермерське господарство не створено, ділянка за цільовим призначенням не використовується,  що згідно з ст. 143 Земельного кодексу України є підставою для примусового припинення прав на землю. На усунення порушень прокурор звернувся з позовом до суду з вимогою припинити право постійного користування земельною ділянкою. Надавши належну правову оцінку доводам сторін, Корюківський районний суд визнав позовні вимоги прокурора обґрунтованими, ухваливши рішення про задоволення позову у повному обсязі. Після набрання рішенням суду законної сили, земельна ділянка буде повернута у розпорядження держави. Подальша робота з цих питань триває.

Судитимуть призовника, який ухилився від проходження строкової військової служби

За процесуального керівництва Талалаївського відділу Бахмацької місцевої прокуратури, слідчими територіального відділення поліції завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 21-річного юнака, який обвинувачується в ухиленні від призову на строкову військову службу (ст. 335 КК України). Встановлено, що військово-лікарська комісія визнала хлопця придатним для проходження служби. Призовник перебував на обліку у віськовому комісаріаті та був належно поінформований про наслідки неявки на відправку у Збройні Сили України. Проте після отримання повістки з вимогою прибути до Чернігівського об’єднаного міського комісаріату в м. Чернігів, призовник без поважних причин не з`явився, чим порушив порядок комплектування Збройних Сил України. Подальшу долю порушника вирішуватиме суд.

Довідково: санкція інкримінованої статті передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до 3 років.

Чоловіків підозрюють у браконьєрстві

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України (незаконний вилов риби цінних порід під час весняно-літньої заборони). Досудовим розслідуванням встановлено, що двоє чоловіків під час весняно-літньої заборони на лов риби та в період нересту, здійснили незаконний вилов риби цінних порід на озері Дайнече поблизу с. Слабин Чернігівського району загальною кількістю 543 шт., чим спричинили істотну шкоду навколишньому природному середовищу та матеріальні збитки на суму понад 31 тис грн. Як з’ясувалося, незаконним промислом чоловіки займались за допомогою надувного гумового човна та 6 сіток, які слідчим вилучені та арештовані. Досудове розслідування за даним фактом триває.

За інформацією Чернігівської та Бахмацької  місцевої прокуратури, прес-служби прокуратури області

 

Схожі матеріали (за тегом)