|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:16 | 02.26.2021

Відкритий лист Леоніда Яковишина

Відкритий лист Леоніда Яковишина

З приводу звернення трьох суддів Чернігівського апеляційного суду до Вищої ради правосуддя про моє втручання у діяльність правосуддя

Президенту України Володимиру Зеленському

Вищій раді правосуддя України

Суддям Чернігівського апеляційного суду Демченку Олександру Володимировичу,

Заболотному Валерію Миколайовичу, Баглаю Івану Петровичу

Генеральному прокурору України

журналістам, громадськості

Відкритий лист

На трьох сайтах з’явилося повідомлення від суддів Чернігівського апеляційного суду О.В.Демченка, В.М.Заболотного і І.П.Баглая до Вищої ради правосуддя про моє втручання у діяльність правосуддя.

Здивувало не стільки саме повідомлення, як «фахові» тлумачення реалізації мого конституційного права на свободу слова. Більше того, «поважні» судді приписали мені те, чого я не писав до них: «… намагається переконати суддів апеляційного суду ухвалити рішення, яким залишити в силі оскаржуваний вирок…».

Натомість у листі інше прохання: «Прошу Вас ознайомитися з матеріалами журналістського розслідування, викладеними в газеті «Чернігівщина» (додаю до листа) з метою формування у суду максимально повного уявлення про обставини даної справи і недопущення введення підсудним в оману суду та суспільства».

Визнаю, у листі я допустив пару загальних суджень цієї судової справи, але вони випливають із змісту вироку і доказів звинувачення. Дивує й постанова Верховного Суду з вимогою додаткового дослідження в апеляційному суді мотивації, з якою підсудний взяв гроші у підприємця. Постанова з’явилася після півторарічного «відлежування» касації в суді. І так співпало, що касації був даний хід після того, як дружина підсудного продала маєточок, аж ніяк не останню нерухомість.

Звернутися до суддів апеляційного суду у мене була вагома причина. Бо багато працівників майже півтора тисячного колективу, який очолюю з 1970 року, закидали мене риторичним запитанням: чи існує в Україні бодай яке правосуддя? Мовляв, надивилися на відсутність кримінальної відповідальності для столичних корупціонерів і казнокрадів, а тепер ця правова ідіотія опустилася й до низів.

Розгляд справи Супруна протягом року детально висвітлювали друковані і електронні ЗМІ. Зокрема й про дослідження в суді відеоматеріалів негласного спостереження, на яких зафіксовано, як голова райдержадміністрації Супрун заніс у кабінет підприємця рішення РДА про виділення земельної ділянки для виробничих потреб, а взамін одержав від підприємця 45 тисяч гривень. Досліджував суд і аудіо записи, з яких чутно було, як керівник району давав вказівки посадовим особам прискорити оформлення виділення земельної ділянки.

Коли ж Супруна затримали правоохоронці на виході з контори підприємства з міченими купюрами, тоді й з’явилося його пояснення про потреби для будівництва РАЦСУ. Наголошую, на будівництво приміщення, на яке не існувало   навіть замовлення від обласного управління юстиції. На яке не закладено жодної копійки бюджетного фінансування. І для залучення благодійних коштів у районі не відкрили благодійного банківського рахунку, як це роблять в інших районах і організаціях. Державний чиновник, видно, вирішив усі благодійні гроші пропускати через власні руки? А надумані в голові об’єкти - то лише приводи для одержання якоїсь благодійності.

Депутат Олег Дмитренко, коли приїздив у суд захищати свого висуванця Супруна, підтвердив, що не виконані обіцянки з будівництва, і не лише РАЦСУ, а й інших «міфічних» об’єктів. І не зміна керівника району цьому на заваді: на місце засудженого голови РДА депутат «пропихнув» теж свою людину з БПП.

Таке неправосуддя, разом з цинічною брехнею, відбувається на очах нашого трудового колективу, в якого гідна відповідальність перед країною. Скажімо, поки засуджений чиновник бігав від виконання вироку, а служителі Феміди «придумували» мотивацію для розвалу справи, наше господарство більш як на сто мільйонів наростило відрахування до бюджету.

Ми витратили 50 мільйонів власних грошей на будівництво і ремонт доріг загального користування, 20 мільйонів – на допомогу соціальній сфері і немічним та хворим людям. Благодійні гроші не чиновникам роздаємо, а перераховуємо за призначенням згідно з листами-проханнями.

 У нас хоч і найвища в області зарплата і оплата за оренду земельних паїв, але ті десятки мільйонів мали б піти тим, хто їх заробив. Одначе, змушені робити те, що не роблять корупційні чиновники, «кришовані» правоохоронцями. Бо чим можна пояснити те, що прокурор обласної прокуратури на засіданні апеляційного суду після касації відмовився від звинувачень Супруну, висунутих іншим прокурором на суді першої інстанції, на підставі чого й вирок винесений, підтриманий потім апеляційним судом? Хоча нічим і ніким не доведено, що Супрун брав гроші у підприємця для якогось будівництва. В якій правовій державі взагалі таке допустиме для державних чиновників? Або де таке можливе, щоб втікача від вироку ніхто не шукав, хоч він був оголошений у розшук?

І такі риторичні запитання можна ставити й ставити. Недаремно ж доводиться бачити по телебаченню справжнє втручання громадськості у не правову діяльність правоохоронців. Наш великий колектив теж готовий був їхати блокувати і Верховний Суд, і Апеляційний. Та я відмовив людей, особисто звернувся до судді, щоб передати думку трудівників стосовно тих паничів, які вважають, що за гроші можна все купити.

Мабуть, так вважали Янукович і Порошенко. Помилилися!.. І найвищі суди з Генпрокуратурою теж не Боги над Богами. Пам’ятайте це! Вимагати ж від вас фахового, не продажного правосуддя маю повне право: я з колективом заробляю гроші на ваші «євро зарплати»!

Та, видно, «неправову» систему накрила агонія продажності. Відчуваю, йде до розвалу вироку ще одному місцевому хабарнику. Хто зупинить цю агонію? Народних виборів у Феміди немає. Невже й тут потрібен Майдан?

Леонід Яковишин,

Герой України, генеральний директор ТОВ «Земля і воля», публіцист

Посилання до теми:

У ПРОКУРОРА ПИТАНЬ НЕМАЄ: СПРАВУ СУПРУНА «ЗЛИЛИ»

СПРАВА ВТІКАЧА: ЕКС-ГОЛОВА РДА ХОЧЕ УНИКНУТИ ПОКАРАННЯ

Схожі матеріали (за тегом)