|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:30 | 06.15.2024

Катюзі по заслузі: суд - окупантам

Стосовно командира танкового батальйону зс рф обвинувальний акт за обстріл житлового будинку у Чернігові передано до суду, як і щодо двох військовослужбовців рф - за жорстоке поводження з цивільним населенням у селі Слобода.

1aokupantsЧернігівською обласної прокуратурою 30.09.2022 в порядку спеціального досудового розслідування передано до суду обвинувальний акт стосовно командира танкового батальйону військової частини 41659 35-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади у складі 41-ї загальновійськової армії рф, яким порушенні закони та звичаї війни (ч. 1 ст. 438 КК України). За даними слідства, танковий батальйон зс рф зайшов на територію Чернігівської області з метою збройного захоплення Чернігівського аеропорту та окупації регіону. У ході нападу обвинувачений надав злочинний наказ оператору-навіднику танку на виконання пострілу осколково-фугасним снарядом калібру 125 мм по житловому багатоповерховому будинок у м. Чернігові, який не був військовою ціллю і не використовувався для військових потреб. В результаті обстрілу було повністю зруйновано окремі житлові приміщення будинку.
Цього ж дня в порядку спеціального досудового розслідування скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох військовослужбовців рф за фактами жорстокого поводження з цивільним населенням й інших порушень законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). За даними слідства, на початку березня 2022 року на території окупованого російськими військами села Слобода Чернігівського району озброєні військовослужбовці рф незаконно утримували цивільного чоловіка у приміщенні сільського магазину. З метою отримання відомостей про розташування військ ЗСУ застосовували до потерпілого фізичну силу, завдаючи йому сильного болю та тілесних ушкоджень. Не отримавши від чоловіка інформації, російський військовослужбовець віддав наказ своїм підлеглим продовжити насильницькі дії для отримання необхідних окупантам відомостей. Після побиття потерпілого військовий РФ вивів його на вулицю, облив легкозаймистою рідиною та погрожував підпалити. За вчинені дії обвинуваченим загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Схожі матеріали (за тегом)