|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:08 | 05.28.2024

Хабарі однакові, а покарання різні

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди до штрафу, а правоохоронця - до в’язниці з конфіскацією

1axaba22Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу. У липні 2021 року державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, виявивши за результатами проведеної ним перевірки факт здійснення приватним підприємством забору води з артезіанської свердловини без спеціального дозволу, запропонував керівнику вказаного суб’єкта господарювання сплатити йому неправомірну вигоду в сумі 10 тис. грн за заниження суми шкоди навколишньому природному середовищу, яка підлягала сплаті державі у зв’язку з допущеними зазначеним підприємством порушеннями. У подальшому, після одержання зазначеної суми неправомірної вигоди, вказану службову особу було затримано працівниками правоохоронних органів. За результатами судового розгляду вироком Козелецького районного суду інспектора визнано винуватим та засуджено до покарання у виді штрафу розміром 34 тис. грн, а також позбавлено права обіймати відповідні посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, на строк 3 роки. Вирок суду першої інстанції законної сили не набрав.

А от правоохоронця, який одержав неправомірну вигоду в аналогічній сумі коштів, засуджено до реальної міри покарання. Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди співробітником служби надзвичайних ситуацій. Заступник начальника одного з районних підрозділів ГУ ДСНС України в Чернігівській області у червні 2021 року, виявивши на території лісопильні порушення вимог пожежної безпеки, запропонував приватному підприємцю, який є її власником, сплатити йому неправомірну вигоду в сумі 10 тис. грн за невжиття заходів реагування по цьому факту. При одержанні коштів вказану службову особу було затримано працівниками правоохоронних органів. Вироком Чернігівського районного суду вже колишнього правоохоронця визнано винуватим та засуджено до покарання на 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком 3 роки. Конфіскації також підлягає половина всього належного йому майна. На даний час вирок суду першої інстанції законної сили не набрав.

Схожі матеріали (за тегом)