Кобижча – перше село на Бобровиччині, де люди самі взялися за ремонт доріг Кобижча – перше село на Бобровиччині, де люди самі взялися за ремонт доріг

Доки в раді лементують, в Кобижчі – дорогу ремонтують

На місцеві дороги місцевих податків украй не вистачає, а держбюджет хронічно не виділяє коштів. Активні й ініціативні кобижчанці знайшли вихід з цього глухого, на перший погляд, кута.

Багатостраждальну вулицю Шевченка вирішили ремонтувати самотужки, зробивши ставку на «холодне асфальтування». За дорожників – місцеві чоловіки. Староста села Дмитро Лесенко не лише запропонував таку ідею односельцям, а й сам, озброївшись необхідним інвентарем, латає дірки побитого шляху під пекучим сонцем.

Screenshot 7

Староста Дмитро Лесенко важкої роботи не цурається

«Наш керманич «прогулює» виконком», - жартують хлопці, які пліч-о-пліч працюють з головою у 35 градусну спеку.

«Думаю, я тут потрібніший, - посміхається Дмитро Володимирович. – Адже ці люди прийшли мене підтримати. Не відсиджуються вдома, а жертвують своїм вільним часом задля спільної благої справи».

 Screenshot 9

Робота кипить

Активних і небайдужих зібралося з десяток. І що найцікавіше – більшість з них ніякого відношення до цієї вулиці не має та благоустрій села для них понад усе.

«Це моя громадянська позиція, адже Кобижча – моє село. І нема тут для мене чужих вулиць, - наголошує пенсіонер Михайло Парубець. – Я підтримую нашого молодого старосту в усіх його починаннях. Бо він небайдужий до долі села. Не відсиджується в кабінеті, а працює на рівні з усіма. Якби кожен так думав, ми б самотужки багато чого могли зробити. Доки хтось галасує і вічно жаліється, що влада нічого не робить, коштів у бюджеті хронічно не вистачає, ми потихеньку дбаємо про благоустрій Кобижчі. Вже і автобусні зупинки побудували, і відремонтували минулоріч ще один побитий автошлях… Ми не професіонали, але вчимося разом. Нехай навіть на власних помилках. Коли людина дійсно щось хоче зробити, вона не шукатиме причини, вона шукатиме можливості».

Screenshot 8

Головний активіст Михайло Парубець

Михайла Петровича знають не лише в Кобижчі, а й в усій окрузі. Бо він ще й чудовий організатор. На його рахунку чимало фестивалів та екстремальних змагань, на які до Кобижчі з’їжджаються з різних куточків України.  

Ще один ентузіаст, який охоче підтримав важливу для села ініціативу, вже кілька років поспіль проживає у столиці. Олександр Мироненко раніше з родиною мешкав у Кобижчі, нині сюди приїздять лише на дачу.

Screenshot 10

Олександр Мироненко приїхав з Києва, щоб допомогти рідному селу

«Я тут народився, ходив до школи… Маю тут багато друзів. Це моя мала батьківщина. Одразу дав добро на пропозицію хлопців-активістів. Нині у мене відпустка, тож я разом з усіма ремонтуватиму цю дорогу до останньої ями. Ми хлопці не лише ідейні, а й цілеспрямовані», - посміхається Олександр.

Староста села розповідає, що минулого року підрядна організація по ремонту доріг нарахувала їм 960 тисяч гривень, аби зробити ямковий ремонт асфальту по вулиці Шевченка. Вони ж налаштовані зробити те ж саме, але у 15 (!) разів дешевше.

Screenshot 11

«Ремонтуємо господарським способом, самотужки. Кошти на закупівлю матеріалів направлені з так званого «самообкладу» за 2018 рік – це 64 196 грн., згідно рішення загальних зборів. Це кошти, які раніше направлялися на утримання пожежної частини. Нині вона перейшла на баланс громади, - пояснює Дмитро Володимирович. – «Холодний асфальт» являє собою суміш мінерального заповнювача і рідкої органічної в'яжучої речовини. Єдине, що треба розтоплювати смолу і обробляти нею ями перед тим як укладати асфальт, щоб краще тримався. Зібралися ті, кого не треба просити двічі. У нас велике село, але кожного разу одні й ті ж самі ентузіасти. Дуже вдячний хлопцям, які не лементують, а працюють на благо нашого села».  

Кобижча – перше село на Бобровиччині, де люди самі взялися за ремонт доріг.

«Сам собі автодор», - посміхаються натомлені, але оптимістично налаштовані активісти-дорожники.

Сніжана БОЖОК, "Чернігівщина" фото автора 

 

Схожі матеріали (за тегом)