|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:47 | 09.21.2019

Злочини і покарання: інформує прокуратура

 До 15 років позбавлення волі засуджено чоловіка, який вбив власного сина

Щорським відділом Менської місцевої прокуратури підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно жителя Сновського району, який у лютому 2018 року вчинив умисне вбивство малолітньої дитини. Батько обвинувачувався у тому, що у будинку за місцем проживання постільною подушкою задушив свого новонародженого сина. Тіло вже мертвої дитини зловмисник переніс до приміщення господарчої будівлі, яка розташована неподалік, де і закопав. Незважаючи на фактичне невизнання вини обвинуваченим, прокурором у суді надано беззаперечні докази його винуватості у вчиненні злочину. Відтак, колегією суддів Чернігівського районного суду його засуджено до 15 років позбавлення волі. Наразі вирок законної сили не набрав.

 Судитимуть п’яного вбивцю

За процесуального керівництва прокуратури Чернігівської області завершено досудове розслідування стосовно чернігівця, обвинуваченого в умисному протиправному заподіянні смерті іншій особі, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України. Подія трапилась у грудні 2018 року, у квартирі по вул. Рокосовського у Чернігові. У вечірній час обвинувачений прийшов до квартири знайомого та приєднався до вживання алкогольних напоїв в компанії декількох осіб. Пізніше між ним та  іншим гостем виник словесний конфлікт у зв’язку із розбіжностями у поглядах стосовно раніше засуджених осіб. У ході сварки зловмисник, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, умисно наніс потерпілому декілька ударів по голові та інших частинах тіла. Від отриманих тілесних ушкоджень чоловік помер на місці. У подальшому, разом з товаришем по чарці винесли труп з квартири на вулицю та кинули біля будинку по вул. Захисників. Знайшли потерпілого під лавкою одного з будинків. Як з’ясувалося у ході досудового розслідування, смерть чоловіка настала від травматичного шоку, що проявилась у вигляді шокового стану з боку внутрішніх органів: легень, печінки, нирок та наднирників. Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні направлено до суду. Довідково: за вчинене зловмиснику загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 15 років.

За ініціативи Менської місцевої прокуратури у розпорядження держави повернуто 19 га землі вартістю близько 1 млн грн

 Рішенням Щорського районного суду задоволено позов Менської місцевої прокуратури, заявлений на захист інтересів держави у сфері земельних відносин. Вивченням режиму використання земель сільськогосподарського призначення Менською місцевою прокуратурою встановлено, що відповідно до розпорядження Щорської державної адміністрації від 16.05.1997 жителю Сновського району надано у постійне користування земельну ділянку площею 18,7 га на території Гірської сільської ради для організації селянського /фермерського/ господарства.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань, селянсько–фермерське господарство «Надія», яке зареєстрував громадянин, припинило діяльність та 07.11.2005 знято з державної реєстрації. Земельна ділянка роками за цільовим призначенням не використовувалася та заросла бур’янами. Земельний податок за неї не сплачувався. Відтак, Менською місцевою прокуратурою до суду подано заяву про визнання припиненим права постійного користування земельною ділянкою. Щорський районний суд з доводами прокуратури погодився, визнав припиненим право постійного користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення площею 19 га. Як результат, право держави в особі Сновської міської ради на розпорядження земельною ділянкою вартістю близько 1 млн грн відновлено.

На Чернігівщині до 6 років позбавлення волі з конфіскацією ½ майна засуджено чоловіка, який збував громадянам особливо небезпечний наркотичний засіб

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Бахмацької місцевої прокуратури 26-річного жителя Бахмацького району визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу, вчинене повторно).

У суді прокурорами доведено, що упродовж лютого 2019 року чоловік збував на території Бахмацького району особливо небезпечний наркотичний засіб – каннабіс. Наркотики купували місцеві мешканці. За вчинене обвинуваченого засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією ½ належного йому майна. До набрання вироком законної сили обвинуваченому залишено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

За позовом прокурора селищну раду зобов’язано вчинити дії по нарахуванню та виплаті допомоги дитині-сироті

Під час реалізації повноважень Прилуцькою місцевою прокуратурою встановлено факт невиплати випускниці із числа дітей-сиріт одноразової грошової допомоги, передбаченої ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування». Нормами цієї статті визначено, що діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, забезпечуються одноразовою грошовою допомогою у розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку за рахунок навчального закладу або відповідної установи. Водночас, незважаючи на вказані приписи законодавства, встановлена Законом допомога навчальним закладом виплачена не була. Для усунення виявлених порушень законодавства ювенальними прокурорами ініційовано звернення до суду щодо зобов’язання навчального закладу нарахувати та виплатити своїй випускниці одноразову грошову допомогу у розмірі, визначеному Законом. Як результат, Чернігівським окружним адміністративним судом підтверджено правомірність позиції прокурора та задоволено позовні вимоги про визнання протиправним і скасування рішення виконавчого комітету однієї з селищних рад Прилуцького району, яким дитині відмовлено в наданні грошової допомоги. Селищну раду зобов’язано вчинити дії по нарахуванню та виплаті допомоги в розмірі 11160 грн.

За інформацією відділів місцевих прокуратур та прес-служба прокуратури області

Схожі матеріали (за тегом)