|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:35 | 12.01.2023

У Сосниці започаткували акцію «Квіти для ЗСУ»

Війна об’єднала людей, і сьогодні кожен робить вклад в нашу перемогу. Хтось воює на фронті, а хтось допомагає і підтримує військових в тилу. Так, сосничанка Наталя Жуковецька започаткувала в своєму місті благодійний проект «Квіти для ЗСУ».

Разом з однодумцями вони роблять і продають букети, а зібрані кошти віддають на потреби захисників і захисниць України. Так за декілька тижнів вдалося зібрати понад 20 тисяч гривень, які вони перерахували на різні благодійні фонди.

 

Квіти – це чудовий дар природи, а квіти, вирощені дбайливими руками – це ще й любов. В Індії існує переконання, що квіти ростуть на землі не для запаху і краси, а для того, щоб обсипати ними дорогих серцю людей. А нам з вами є кого обсипати, переконана Наталя Жуковецька.

«Цей задум виник з поєднання любові та болю. Любові до квітів, до України, до творчої праці і болю від того, що відбувається зараз через цю війну, – розповідає ініціаторка акції Наталя Жуковецька. – Дуже хотілося підтримати наших захисників, донести, що ми їх любимо і віримо в перемогу. Якщо ідея приходить, то це не просто так. Для мене це завжди відповідальність. Значить є щось, що я мушу зробити. Але суть нашої роботи полягає не тільки в отриманні певної суми грошей, які дійсно потрібні. Більш важливим є те, що не можна оцінити матеріальними мірками – це сила любові і підтримки, яку ми шлемо бійцям, котрі боронять нашу рідну землю й волю. Це підтримка один одного, виховання в дітях любові до правди та краси, це черговий досвід самоорганізації, такий важливий у сучасних реаліях».

Люди можуть придбати букетик за будь-яку символічну плату, яку визначить сам покупець. Всі зібрані кошти організатори передають на підтримку військових.

1azsukvsosn

Так, за результатами першої акції було зібрано 7422 грн, другої – 8040 грн, а під час третьої – 6500 грн. Всі зібрані кошти були перераховані до благодійного фонду «Повернись живим», волонтерам, які допомагають захисникам з Чернігівщини, котрі безпосередньо знаходяться в зоні бойових дій, і частину з цих грошей сосничани відправили на «байрактари» у «Фонд Притули».

Допомогли втілити в життя ініціативу пані Наталії чимало людей, яким вона безмежно вдячна.

«Мене підтримали і додали кілька класних ідей. Дуже вдячна всім, хто допомагає з організацією, хто несе квіти, робить випічку, робить букети, – говорить жінка. – Окремо хочу сказати про наших чудових діток, які додали нашій справі найбільше душевності, щирості, радості, краси, надії, адже вони – наше майбутнє.

Загалом участь в акції вітається будь-яка. Можна принести свій букет і стати частиною івенту. Можна обрати букетик для себе і, поставивши на столі, нагадувати собі про красу життя, яке ми відстоюємо нині як народ і нація. А можете взяти квіти для близької людини, знаючи, що ваша плата піде на одну велику загальну справу».

Всі букети для акції жінка робить зі своїми помічниками напередодні. З кожним разом асортимент як квітів, так і випічки збільшується. І це не може не радувати, аде все більше і більше людей долучається до акції.

«Напередодні, як правило, в мене на дачі, ще звечора складаємо букети, – розповідає пані Наталя. – Квіти самі підказують, який буде букет. Хтось сам робить вдома і привозить на ранок. Минулого разу дівчата принесли різні смаколики. Таким чином ми намагаємося урізноманітнити цю акцію. Квіти різні, але, як правило, сезонні. Потім вранці люди ще довозять свої квіти. Наступного разу у нас будуть букетики з лаванди».

Наталя Жуковецька планує продовжувати благодійний проект. Кошти будуть також спрямовуватись на цільові потреби воїнів, адже багато їхніх потреб досі не закриті.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото Наталії Жуковецької

Схожі матеріали (за тегом)