|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:45 | 05.29.2022

Таке "насіння" вивезли з полів і знищили Таке "насіння" вивезли з полів і знищили

Перед виходом у поле – про безпеку подбали

У товаристві «Земля і воля» вчасно підживлені й повністю засіяні всі 33 тисячі гектарів орендованих земель. Перед виводом техніки на весняні поля подбали про безпеку роботи механізаторів та інших працівників, зайнятих на польових роботах.

Наказом генерального директора Леоніда Яковишина були створені спеціальні групи для обстеження полів на наявність там вибухонебезпечних предметів. Організацію й контроль за роботою цих груп здійснювала виконавчий директор господарства Валентина Чернякова. Вона ж підтримувала постійний зв'язок із командиром четвертого державного пожежно-рятувального загону Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області. Піротехніки цього загону проводили розмінування сіл Новий Биків, Нова Басань і Стара Басань, провели інструктаж і членам наших пошукових груп: як діяти в разі виявлення невідомих предметів, а також стосовно застосування в пошуковій роботі металошукачів. Десять таких приладів американського виробництва господарство закупило для обстеження полів. Придбали й дрон (безпілотник). Інструктаж, як працювати з цим літальним апаратом, виявляти небезпечні місця й підозрілі предмети, надав армійський фахівець. Товариство «Земля і воля» придбало такий дрон і для піротехніків пожежно-рятувального загону ДСНС.

1aposuk

Пошуковці вибухонебезпечних предметів

 

В ході обстеження полів виявлено більше сотні вибухонебезпечних предметів, найбільше ними «засіяні» були поля Старобасанського старостинського округу. Піротехніки вивезли вибухонебезпечні знахідки у спеціально відведене місце, де й знешкодили. Вони також обстежили виробничі приміщення в Новобасанському відділку і садиби селян, куди заходили окупанти. Пошуковими групами господарства проводилися обстеження й на городах працівників та власників земельних паїв. Фахово й ретельно працювали групи, які очолювали Микола Горлач, Володимир Пилипчук, Володимир Дем’яненко.

 

Олег ПІНЧУК, інженер з охорони праці ТОВ «Земля і воля»

Схожі матеріали (за тегом)