|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:50 | 11.30.2020

Сто тисяч - до бюджету, суди над вбивцею та сосницьким "рекетиром"

 

На лаві підсудних опинився зловмисник, який забив до смерті свого знайомого

Бахмацька місцева прокуратура затвердила та скерувала до суду для розгляду по суті обвинувальний акт стосовно 35-річного чоловіка за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України (тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого). У ході досудового розслідування встановлено, що у березні 2019 року під час спільного вживання спиртних напоїв, на ґрунті  виниклого конфлікту, зловмисник наніс потерпілому численні удари руками та ногами по голові. Внаслідок отриманих, несумісних з життям, тілесних ушкоджень чоловік через декілька днів помер в реанімаційному відділенні лікарні. Наразі йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Довідково: у разі визнання чоловіка винуватим у пред’явленому обвинуваченні його загрожує від 7 до 10 років позбавлення волі.

 

До суду направлено обвинувальний акт за фактами розбійних нападів на учнів Сосницького ліцею

 

Сосницьким відділом Менської місцевої прокуратури здійснювалося процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами розбійних нападів на неповнолітніх учнів Сосницького ліцею.

 

В лютому 2019 року місцевий житель, погрожуючи проколоти долоню руки металевим предметом, схожим на ніж, вимагав у неповнолітнього грошові кошти у сумі 200 гривень. В подальшому, погрожуючи заподіянням тілесних ушкоджень з використанням дерев’яного предмета, схожого на бейсбольну биту, вимагав у двох інших неповнолітніх осіб грошові кошти в сумі 200 грн. Реально сприймаючи погрози зловмисника учні ліцею передавали останньому вказані суми грошей. Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, обвинувальний акт направлено до суду. Дії чоловіка кваліфіковано за частиною 1 статті 187, частиною 2 статті 187 Кримінального кодексу України, як напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаним із погрозою застосування насильства, небезпечним для здоров’я особи, яка зазнала нападу, та напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаним із погрозою застосування насильства, небезпечним для здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненим особою, яка раніше вчинила розбій. У разі визнання особи винною у вчиненні вказаних правопорушень, йому загрожує покарання до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

За втручання прокурора місцевий бюджет Борзнянської міської ради поповнився на майже 100 тис грн

Примусове виконання рішень судів є завершальною стадією судового провадження. Своєчасне та повне їх виконання спрямовано не лише на поновлення інтересів держави, а й підвищення довіри до системи правосуддя. Органами прокуратури області забезпечується контроль за виконання судових рішень, постановлених за позовами прокурора з метою їх якнайшвидшого та повного виконання з одночасним додержанням вимог законодавства усіма учасниками виконавчого провадження та посадовими особами органів державної виконавчої служби. Так, рішенням господарського суду Чернігівської області від 05.03.2018 задоволено позов заступника прокурора області в інтересах держави в особі міської ради до фізичної особи-підприємця про стягнення майже 100 тис грн збитків у вигляді упущеної вигоди, завданих використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів. Після набрання вказаним судовим рішенням чинності виконавчий документ у даній справі направлено на примусове виконання до одного з територіальних підрозділів Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області, яким 10.09.2018 відкрито виконавче провадження. Зважаючи на тривалий строк виконання судового рішення, регіональною прокуратурою в порядку, визначеному Законом України «Про виконавче провадження», 15.05.2019 проведено вивчення повноти вжитих держвиконавцем заходів щодо стягнення коштів до місцевого бюджету. Як результат, того ж дня боржником погашено залишок боргу в сумі 80,5 тис грн, а тому 16.05.2019 винесено постанову про закінчення виконавчого провадження.

За інформацією Бахмацької місцевої прокуратури, Сосницького відділу Менської місцевої прокуратури та прес-служби прокуратури Чернігівської області

 

 

Схожі матеріали (за тегом)