|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:32 | 07.25.2024

4 роки - крадію, повернення угідь та вилучення алкосурогату

Прокурор орієнтував суд на призначення обвинуваченому покарання, пов’язаного з позбавленням особистої свободи

Прокурором Чернігівської місцевої прокуратури у суді доведено вину місцевого мешканця, якому інкримінували відкрите викрадення чужого майна, а також закінчений замах на таємне викрадення чужого майна, вчинені повторно. Встановлено, що обвинувачений, який раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, 12.11.2018, знаходячись біля буд № 22 по вул. Мазепи в м. Чернігові, із застосуванням насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, штовхнув малолітнього хлопця та відкрито заволодів його мобільним телефоном вартістю 2 тис грн. У подальшому, 21.03.2019, знаходячись в приміщенні магазину «АТБ-маркет» за адресою: вул. Івана Мазепи, буд. 55/3 у м. Чернігові, маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, обвинувачений намагався викрасти з торгової полиці пляшку текіли  вартістю 204 грн. Виконавши усі дії, які вважав необхідними, не зміг довести свій злочинний умисел до завершення, оскільки був затриманий охороною магазину. Прокурор у судовому засіданні, врахувавши позицію потерпілих, а також дані, що характеризують особу обвинуваченого, орієнтував суд на призначення покарання, пов’язаного з позбавленням особистої свободи обвинуваченого. Відтак, суд визнав особу винним у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень та призначив йому покарання у вигляді 4 років позбавлення волі.

В селі Павлівка Чернігівського району вилучили 2460 літрів незаконно виготовлених алкогольних напоїв

Під процесуальним керівництвом прокуратури області завершено досудове розслідування кримінального провадження за фактом незаконного придбання з метою збуту, зберігання з цією ж метою та збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв (ч. 1 ст. 204 КК України). Встановлено, що упродовж 2018 року мешканець с. Павлівка Чернігівського району за місцем свого проживання організував збут незаконно виготовлених підакцизних товарів. При цьому документи, що підтверджують походження алкоголю та його якість, були відсутні. У ході санкціонованого обшуку за вказаною адресою правоохоронцями виявлено та вилучено алкогольні напої в загальному об’ємі 2460 літрів. Досудове розслідування кримінального правопорушення завершено, обвинувальний акт направлено до суду для розгляду по суті.

За втручання прокурора 4 га земель сільськогосподарських угідь на Коропщині вже повернуто у розпорядження держави

Прокуратурою вже неодноразово повідомлялося про факти порушень вимог земельного законодавства при використанні громадянами права на безоплатну приватизацію земель. Незважаючи на те, що правом на безоплатну приватизацію земель громадянин може скористатися лише один раз по кожному виду використання, окремі особи цим правом зловживають, отримуючи у власність по 2 земельні ділянки сільгосппризначення. Так, дві фізичні особи, вже скориставшись правом на приватизацію 2 га земель для ведення особистого селянського господарства, приховавши факт використання цього права, у 2017-2018 рр. звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області із заявами про виділення по 2 га землі в межах Коропської селищної ради. Після набуття ділянок у власність, громадянами їх відчужено на користь іншої особи за договором купівлі-продажу. Реагуючи на грубе порушення вимог законодавства, прокурор звернувся з позовами до суду. Вже у ході розгляду справи Коропським районним судом, усвідомлюючи обґрунтованість та неспростовність наданих прокурором ґрунтовних доказів на підтвердження позовних вимог, відповідачами у справах подано заяви про добровільну відмову від незаконно отриманих земельних ділянок та укладено відповідні угоди з ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області. Обидві земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 4 га повернуто у державну власність. За таких обставин, судом 15.05.2019 винесено ухвали про закриття проваджень у справах.

 Довідково: значна кількість позовів щодо аналогічних фактів порушень земельного законодавства перебуває на розгляді в судах, тож подальша робота з цих питань триває.

За інформацією Чернігівської місцевої прокуратури та прес-служби прокуратури Чернігівської області

 

Схожі матеріали (за тегом)