|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:19 | 07.25.2024

"Газовий" грабіжник, збереження парку та повернення хлібної бази

Дев’ятикласника обвинувачують у насильницькому грабежі

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування кримінального провадження, розпочатого за фактом відкритого викрадення чужого майна (грабіж), поєднаного з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений, 2004 року народження, учень 9 класу, 01.04.2019, перебуваючи біля перукарні«Чік-Чік», що за адресою: вул. Рокоссовського, буд. 4, м. Чернігові, діючи умисно, з корисливих мотивів та з метою особистого збагачення, розпилив в обличчя потерпілого діючу речовину з газового балончика «Терен 4», чим спричинив останньому фізичний біль та тимчасове погіршення зору.  Опісля відкрито викрав його відео карту марки «Geforce GTX 1050 ti Gaming 4 Gb» вартістю 5331 грн. У ході досудового розслідування неповнолітній обвинувачений в скоєному щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю злочину та добровільно відшкодував потерпілому завдану шкоду. Розгляд обвинувального акту буде здійснювати Деснянський районний суд м. Чернігова.

Забезпечити належне збереження ботанічної пам’ятки природи

Ботанічну пам’ятку природи місцевого значення – «Парк ім. Т.Г. Шевченка» у Прилуцькому районі створено ще у 1972 році рішенням Чернігівського облвиконкому з метою охорони та збереження зелених насаджень. Як наслідок, «Парк ім. Т.Г. Шевченка» входить до складу природно-заповідного фонду України та є національним надбанням і складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною. За охоронним зобов’язанням від 22.12.2006 пам’ятку передано під охорону Линовицькій селищній раді Прилуцького району Чернігівської області. Водночас з’ясовано, що з моменту утворення вказаного об’єкта природно-заповідного фонду, у порушення вимог Земельного кодексу України, Законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про землеустрій», його межі на місцевості не встановлено, що фактично унеможливлює збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони довкілля, підтримання екологічного балансу, а також позбавляє можливості належним чином виконувати охоронні зобов’язання та визначити розмір завданої шкоди внаслідок їх неправомірного використання. Реагуючи на виявлені порушення та захищаючи інтереси держави, прокурором скеровано до суду позов про визнання протиправною бездіяльність органу місцевого самоврядування, якому передано під охорону ботанічну пам’ятку природи, щодо непроведення робіт із винесення та закріплення в натурі меж об’єкту природно-заповідного фонду, а також зобов’язання забезпечити їх проведення. Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 16.05.2019 позов задоволено у повному обсязі. Робота триває.

Задля повернення цілісного майнового комплексу вартістю 6,5 млн грн у державну власність

Органами прокуратури області вживаються заходи щодо захисту майнових інтересів держави, у тому числі державних підприємств, які внаслідок стратегічного значення для продовольчої безпеки, не підлягають приватизації. Установлено, що ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів», частка державної власності у статутному фонді якого складає 100 % та яке перебуває в сфері управління Міністерства аграрної політики та продовольства України, має у своєму складі відокремлену філію у м. Бахмач – «Хлібну базу № 87», що нараховує 33 об’єкти нерухомості. Законом України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» підприємство віднесено до переліку об’єктів, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 83 мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави та не підлягають приватизації.

Рішенням суду від 14.02.2018 органам фіскальної служби надано дозвіл на погашення податкового боргу в сумі 2,6 млн грн за рахунок майна держпідприємства – філії «Хлібна база № 87», вартість якої за проведеною оцінкою склала майже 6 млн грн. У подальшому цілісний майновий комплекс відчужено у приватну власність за 6,5 млн грн. В апеляційному порядку рішення не переглядалося.

Водночас, судом не враховано, що згідно зі ст. 87.3.5 Податкового кодексу України майно, включене до складу цілісних майнових комплексів державних підприємств, які не підлягають приватизації не може бути використано як джерело погашення податкового боргу платника податків. На усунення порушень вимог законодавства регіональною прокуратурою здійснено вступ у вказану справу шляхом внесення апеляційної скарги. Проте судом апеляційної інстанції відмовлено у розгляді скарги з формальних підстав. Послідовно відстоюючи власну правову позицію, регіональною прокуратурою подано касаційну скаргу. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав доводи прокурора обґрунтованими та, задовольнивши скаргу, оспорювану ухвалу скасував,  направивши справу до Шостого апеляційного адміністративного суду для розгляду апеляційної скарги прокурора по суті.

Скасування рішення суду про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна держпідприємства є однією з визначальних підстав для подальшого витребовування відчуженого майна у державну власність, тож подальша робота з цих питань триває.

За інформацією Чернігівської місцевої прокуратури та прес-служба прокуратури Чернігівської області

 

Схожі матеріали (за тегом)