|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:48 | 09.25.2021

Поліція полює на "наркорослини"

Поліцейські на Бобровиччині знищили незаконний посів конопель з понад 300 рослин, а на Новгород-Сіверщині виявили 330 кущів культивованого маку.

1konopsПравоохоронці провели санкціонований обшук у господарстві мешканця Бобровицької громади  та виявили на присадибній ділянці посів 316 рослин, схожих на коноплі. Інформація про вирощування конопель 35-річним чоловіком конопель напередодні надійшла до сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №2 (м. Бобровиця). Під час обшуку чоловік розповів правоохоронцям, що вирощував наркомістку культуру для власних потреб. Рослини були вилучені та  направлені на експертне дослідження.
Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому дізнавачем поліції за статтею 310 Кримінального кодексу України (посів або вирощування снотворного маку чи конопель). Її максимальна санкція — до семи років позбавлення волі.
1amakА під час обшуку в будинку та на присадибній ділянці у мешканки райцентру дільничні офіцери, патрульні та дізнавачі Новгород-Сіверського районного відділу поліції виявили 330 кущів культивованого маку.
Присадибна територія навколо будинку цієї жінки обнесена високим парканом. Власниця землі вирощувала наркомісткі рослини серед городини, регулярно обробляла та поливала їх. Дії господині суперечать законодавству, адже в Україні культивація маку дозволена лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію. Поліцейські вилучили рослини та направили їх на експертизу.
Дізнавач Новгород-Сіверського райвідділу поліції відкрив провадження за частиною 1 статті 310 Кримінального кодексу України — посів або вирощування снотворного маку.
За незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин передбачена відповідальність у вигляді штрафу до 8500 гривень, арешту на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років.

Схожі матеріали (за тегом)