|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:07 | 09.25.2021

Викрито орггрупу лісокрадів

Як повідомило Головне управління Нацполіції в Чернігівській області, у Новгород-Сіверському районі викрито групу злочинців, які незаконно вирубували та продавали ліс.

1lisokrady07Четверо мешканців Новгород-Сіверського району віком від 30 до 51 року займалися незаконною заготівлею, перевезенням, зберіганням та збутом лісопродукції. Розвиткові злочинного бізнесу сприяв 45-річний посадовець місцевого держлісгоспу. Викрадену деревину члени угруповання збували на приватні деревообробні підприємства, приховуючи незаконне походження товару. Для перевезення колод використовували транспорт невеликої вантажопідйомності, щоб не привертати зайвої уваги.
На сьогодні зловмисникам вже вручені повідомлення про підозри за статтями 28 (вчинення кримінального правопорушення організованою групою) та 246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України. Законодавство за таку діяльність передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років. Триває досудове розслідування.
Дані супутникового моніторингу, отримані від Державного космічного агентства України, допомогли поліції конкретизувати локації та масштаби нищення лісів та довести слідство до логічного завершення. Чернігівська область стала пілотним регіоном, на території якого запроваджені інноваційні інструменти супутникового моніторингу використання земель та інших природних ресурсів. Правові підстави співробітництва та проведення спільних заходів Державного космічного агентства України та Чернігівської облдержадміністрації закріплені Меморандумом, підписаним 27 травня цього року.

Схожі матеріали (за тегом)