|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:47 | 07.13.2024

Кадровий казус у Козелецькій громаді

Обрана більшістю депутатського корпусу на посаду секретаря Козелецької селищної ради 57-річна Світлана Адаменко не пройшла спецперевірки.

З обласного департаменту освіти на запит відділу кадрів селищної ради надійшла відповідь про недійсність освітнього диплому. Ми спробували розібратися, чому так трапилося та які наслідки матиме ця ситуація.

 

xvadamsПід час чергової сесії Козелецької селищної ради дехто з депутатів підняли питання щодо результатів спецперевірки претендентів на керівні посади в раді. Зокрема, депутатів з нинішньої опозиції цікавила перевірка посади секретаря, обраного більшістю депутатського корпусу.

Як відомо, з 2015 року існує Порядок проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад із підвищеним корупційним ризиком. Цей Порядок регламентований Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 171.

За словами начальника відділу організаційно-кадрової роботи Козелецької селищної ради Людмили Черняк, під час спецперевірки відділ кадрів отримав відповідь від обласного департаменту освіти щодо недійсності документа – диплома про освіту. Що конкретно було написано у відповіді обласного департаменту чиновниця деталізувати відмовилась.

«Це конфіденційна інформація, вона знаходиться в особовій справі працівника. Перевірка вже завершена. Підведені підсумки, зроблена довідка. Після ознайомлення з нею будуть прийняті відповідні рішення за розпорядженням голови», – пояснила Людмила Черняк.

Вона також додала, що по решті керівників не виявлено жодних підстав заперечувати щодо їх призначення на посади.

1valbrigСитуацію ми попросили прокоментувати голову Козелецької селищної ради Валентина Бригинця.

«Я з листом департаменту освіти трохи не згоден. Висновок про те, що документ є дійсним чи не дійсним, може визначити тільки відповідна експертиза. Я бачив цей диплом: фотографія, серія, номер, печатка Ніжинського педагогічного вишу – візуально все виглядає реалістично. Якщо не помиляюсь, то вона його отримувала у 1988 році. Уявляєте – в той час підробити диплом? Я спитав – вона відповіла, що диплом дійсний, вона вчилась, отримувала, – говорить голова громади. – Але це вже компетенція відповідних органів. Згідно закону, після отримання відповіді, у триденний термін я повідомив поліцію. А як Ви вважаєте: якщо людина знає, що документ недійсний, чи використовувала б вона його? Бо вимог до освіти на посаді секретаря немає».

За словами Валентина Бригинця, після відповіді профільного департаменту секретарю стало зле. Її госпіталізували до обласного кардіологічного диспансеру. Після виходу Світлани Адаменко з лікарняного її ознайомили з довідкою відділу кадрів та звільнили з посади, згідно з чинним законодавством. «За нею залишаються депутатські повноваження, – коментує Валентин Петрович. – Ніхто не думав, що таке може трапитись. Людина мала величезний досвід роботи секретарем. Стільки років працювала – і питань не було. Це – як грім серед ясного неба. Не знаю, чи буде вона позиватись до суду, чи ні, адже має таке право, і в разі доведення своєї правоти може поновитись на посаді.

Одним із основних завдань посади секретаря є організація підготовки сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, та забезпечення оприлюднення проектів рішень ради. Він також заміняє голову у випадку його відсутності та виконує інші обов'язки, передбачені ст.50 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Згідно з чинним законодавством, не визначено вимог до його освіти, відтак секретарем може бути людина навіть без вищої освіти, головна умова – секретар має бути обраний із числа депутатів.

Поспілкуватись із Світланою Адаменко, на жаль, не вийшло. У селищній раді кажуть, що вона дуже слабка після операції, а скандал неабияк підкосив її здоров’я.

 


Довідка

Світлана Адаменко народилася 07 червня 1963 року в селі Пилятин Козелецького району.

У 1982 році вступила до Ніжинського ордена Трудового Червоного Прапора державного педагогічного інституту ім. М.В.Гоголя.

1982-1983 роки – старша піонервожата Пилятинської восьмирічної школи.

1983-1984 роки – вчитель біології Озернянської восьмирічної школи.

1984-1985 роки – вчитель біології Кошанівської восьмирічної школи.

1985-1987 роки – комсорг із групи шкіл Козелецького райкому комсомолу.

1987-1989 роки – вчитель Єрківської початкової школи.

1989-1991 роки – вихователь дитячого садка Козелецького льонзаводу.

1991-1994 роки – секретар виконкому Козелецької селищної ради.

1994-2017 роки – секретар Козелецької селищної ради.

З 2020 року – депутат Козелецької селищної ради за списками політичної партії «Наш край».


 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)