|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:28 | 04.17.2024

Сесія обласної ради таки відбулася

Друга сесія обласної ради восьмого скликання 26 січня прийняла важливі нормативні акти та програми для сталого багатогалузевого розвитку Чернігівщини

sesia211

Розгляд порядку денного позачергової сесії, що скликалася вже двічі у грудні минулого року, але через відсутність кворуму не відбулася, розпочався безпосередньо із затвердження головного організаційного документу діяльності депутатів – регламенту.

Цього ж сесійного дня депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету області за 9 місяців 2020 року та одна за одною прийняли двадцять регіональних галузевих програм. Головна ж серед них - Програма економічного і соціального розвитку Чернігівської області на 2021 рік,завдання і заходи якої визначені в контексті пріоритетів Стратегії сталого розвитку області до 2027 року.

Основні макроекономічні показники цієї Програми розраховані за двома сценаріями, різницю між якими формує, насамперед, реформування економіки регіону в залежності від впливу негативних і позитивних факторів, низки викликів та ризиків, активізації внутрішнього попиту, тенденцій валютного ринку, зовнішньоекономічної кон’юнктури, швидкості соціально-економічних перетворень. Та головне, що обидва сценарії передбачають поступове нарощування індексів фізичного обсягу валового регіонального продукту і заодно зростання середньої зарплати, рівень якої повинен наблизитися в середньому до 10,5 тис. грн.

Складовою частиною цього рішення також є перелік цілої низки регіональних цільових програм, які передбачено реалізовувати у поточному та наступних роках. Саме вони (окрім Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки, яка направлена на доопрацювання) і були затверджені на сесії.

sesia212В їх числі – Комплексна Програма підтримки розвитку агропромислового комплексу Чернігівської області на 2021-2027 роки», мета якої – створення передумов сталого розвитку агропромислового комплексу, підтримка підприємництва у сільській місцевості та покращення умов життя і праці селян. Серед її пріоритетних напрямків - покращення доступу агровиробників та переробників до ринків збуту; розвиток сільськогосподарського підприємницького середовища, агропромислової кооперації; органічного землеробства та виробництва екологічно чистих продуктів харчування тощо (передбачено 39,9 млн грн).

Вагомою є і прийнята Комплексна Програма підвищення конкурентоспроможності Чернігівської області на 2021-2027 роки «Чернігівщина конкурентоспроможна», серед основних завдань якої стимулювання інноваційної діяльності, удосконалення і розширення зовнішньоекономічної діяльності, міжрегіонального та транскордонного співробітництва, підтримки місцевого товаровиробника, промоції потенціалу Чернігівської області та формування її позитивного міжнародного іміджу (24,4 млн грн).

На виконання Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Чернігівської області «ЕНЕРГОДІМ» на 2021-2023 роки, яка спрямована на підвищення рівня енергоефективності багатоповерхових житлових будинків шляхом стимулювання мешканців до впровадження енергоефективних заходів, передбачено близько 18 млн грн. Близькою до цього документу є і Програма стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення Чернігівської області на 2021 рік. Завдяки її реалізаціїї заплановано компенсувати фізичним особам, які залучатимуть кредитні кошти на впровадження енергоефективних заходів, частину відсоткової ставки у розмірі 10 відсоткових пунктів.

Вкрай важливою є затверджена народними обранцями Придесення обласна Програми з діагностики та лікування на території Чернігівської області гострої респіраторної хвороби COVID-19 на 2021 - 2022 роки. На її виконання з обласного бюджету передбачено близько 230 млн грн.

Особливо позитивно сприйнята Програма розвитку молодіжного житлового кредитування у Чернігівській області на 2021 – 2025 роки, для реалізації якої передбачено 84,79 млн грн.

Цього ж дня сесія затвердила Програму сприяння виконанню повноважень депутатами Чернігівської обласної ради на 2021-2022 роки». Обласні обранці проголосували за пропозицію постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних ресурсів про те, щоб:«За результатами виконання обласного бюджету за перше півріччя 2021 року внести зміни до Програми, передбачивши збільшення видатків на виконання депутатських повноважень на одного депутата в розмірі 250 тисяч гривень». Самим же проєктом даного рішення на одного депутата наразі передбачено виділення 150 тис. гривень.

Зазначимо, що метою Програми є забезпечення умов для ефективного здійснення депутатами Чернігівської обласної ради повноважень, наданих їм Конституцією України та законами, сприяння у вирішенні проблемних питань та доручень виборців в територіальних громадах.

Також цього дня сесія затвердила:

- Програму розвитку фізичної культури та спорту Чернігівської області на 2021-2025 роки;

- Цільову соціальну програму розвитку цивільного захисту Чернігівської області на 2021-2025 року;

- Програму впровадження пілотного проєкту з організації територіальної оборони Чернігівської області на 2021-2022 роки;

- Програму профілактики правопорушень у Чернігівській області на 2021 – 2025 роки;

- Програму «Соціальне партнерство» на 2021-2023 роки»;

- Програму сприяння розвитку громадянського суспільства «Чернігівська громада» на 2021-2023 роки».

- Програму інформатизації Чернігівської області на 2021-2023 роки;

- Комплексну обласну програму підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2025 року;

- Програму «Молодь Чернігівщини» на 2021-2025 роки;

- Обласну цільову програми національно-патріотичного виховання на 2021-2025 року;

- Програму оздоровлення та відпочинку дітей Чернігівської області на 2021-2025 роки та інші програмні документи.

Одночасно депутати внесли зміни до низки вже діючих галузевих програм. Окрім того, вони затвердили близько двох десятків рішень, що стосуються управління то розпорядження комунальним майном.

Разом із тим депутати відповідним рішенням призначили начальником управління комунального майна обласної ради Василя Куліду, звільнивши перед цим попереднього очільника цього уповноваженого органу, що забезпечує реалізацію повноважень обласної ради по управлінню та розпорядженню майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, Андрія Буніна.

А на завершення пленарного засідання народні обранці прийняли рішення «Про створення нових об’єктів природно-заповідного фонду області», «Про Положення про постійні комісії Чернігівської обласної ради восьмого скликання», «Про Єдиний день депутата», а також розглянули депутатські запити, затвердили умови оплати праці керівництва обласної ради восьмого скликання та схвалили звернення до ГПУ, АМКУ, НАБУ щодо недопущення застосування вимог, що обмежують конкуренцію у сфері публічних закупівель, а також до вищих органів державної влади стосовно: відміни рішення про зростання цін на природний газ і електроенергію та заборону імпорту російської та білоруської електроенергії; фінансової підтримки районних рад у період реорганізації; проєкту Державної стратегії управління лісами України до 2035 року; відновлення фінансування напрямку державної підтримки за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Схожі матеріали (за тегом)