|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:24 | 02.28.2021

Лісокрадів виявляють та карають

За незаконну вирубку лісу на Ріпкинщині обвинувачений одержав 5 років 6 місяців позбавлення волі, а лісопорушники на Прилуччині були спіймані на гарячому і сплатили штраф.

lisokrady21Як повідомив Ріпкинський відділ Чернігівської місцевої прокуратури, судом розглянуто кримінальне провадження стосовно особи, яка здійснила незаконну вирубку лісу, спилявши 69 дерев на території Ріпкинського району. Обвинувачений є приватним підприємцем, що здійснює діяльність по розпиловці та реалізації деревини. Випилював дерева з допомогою  місцевих мешканців, незаконно вирубана деревина мала бути доставлена до пилорами обвинуваченого. Вироком Ріпкинського районного суду особу засуджено за ст. 246 ч. 4 Кримінального Кодексу України до 5 років 6 місяців позбавлення волі.
А от 22 січня, під час патрулювання лісових масивів, рейдовою бригадою ДП «Прилуцький лісгосп» було виявлено дві групи осіб, які здійснювали незаконну заготівлю деревини на території Ладанського лісництва. Зловмисників, які встигли зрізати 5 дерев породи вільха чорна різних діаметрів, затримали «на гарячому». Ними виявилися місцеві жителі.
Загальний об’єм незаконно зрізаної деревини становив 1,24 куб.м. Сума шкоди, яка завдана лісовому господарству склала 5390,22 грн.
На місці незаконної порубки дерев було складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено постанову про накладання адміністративного стягнення. Лісопорушники визнали свою провину і сплатили штраф та збитки завдані лісовому господарству в повному обсязі.
Лісівники закликають усіх бути свідомими громадянами, не нищити ліси та не скоювати ні злочинів, ні правопорушень. Відповідати перед законом доведеться не тільки тим браконьєрам, які незаконно зрубали дерево, а й тим, хто його перевозив, зберігав чи продав.

Схожі матеріали (за тегом)