|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:25 | 03.03.2021

На ринку праці всі рівні

Державна служба зайнятості сприяє працевлаштуванню людей з інвалідністю. Вони отримують повний перелік соціальних послуг, які надаються шукачам роботи.

invasЗа словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, протягом січня-листопада 2020 року в області послуги служби зайнятості отримали 1,9 тис. людей з інвалідністю, що на 18% більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Статус безробітного мали 1,8 тис. громадян цієї категорії, що на 21,5% більше, ніж за цей період торік.

У поточному році в області за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 357 безробітних осіб з інвалідністю, з них 15 - на нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю єдиного соціального внеску. Наразі вони працюють операторами або машиністами (кочегарами) котельні, охоронниками, водіями, продавцями, слюсарями-ремонтниками, трактористами, підсобними робітниками, сторожами, прибиральниками. Серед працевлаштованих є й спеціалісти державної служби, юристи, інженери, менеджери, економісти, бухгалтери, медсестри тощо.

Не кожна людина, яка бажає працевлаштуватися, володіє затребуваною професією. В таких випадках служба зайнятості пропонує своїм клієнтам безкоштовно пройти професійну підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Протягом січня-листопада поточного року на професійне навчання було направлено 64 людини з інвалідністю. Крім того, 40 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

 

Схожі матеріали (за тегом)