|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:00 | 07.24.2024

Перша сесія 8-го скликання

Відбулася перша сесія Чернігівської обласної ради восьмого скликання: були і блокування, і "мінування". Однак, депутатському корпусу таки вдалося обрати голову та двох його заступників.

3 грудня новообрані депутати обласної ради восьмого скликання, незважаючи на попередні повідомлення про можливість зриву пленарного засідання, зібралися на свою першу сесію та присяглися на вірність українському народові. Проте на відміну від попередніх каденцій, нинішнє стартове зібрання було чи не одним із найдовших за часом (завершилося пізно ввечері близько 22.30.) і чи не найбільш гамірливим в багаторічній історії існування та діяльності облради через довготривалі суперечки та перепалки його учасників з тих чи інших спірних питань.

Окрім того, сьогоднішній пленарний день відзначився виходом з ладу електронної системи голосування, а на додаток ще й анонімним «замінуванням» адміністративного будинку (не сесійних засідань) обласної ради, який, завдячуючи оперативній роботі рятувальників та поліції, невдовзі й «розмінували».

1asesion8

Але ж – до суті. Згідно із чинним законодавством України першу сесію облради нової каденції скликає та відкриває обласна територіальна виборча комісія. Очільниця ОТВК Євгенія Потапенко поінформувала про підсумки виборів. Вона ж зачитала і привітання від Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, в якому спікер парламенту побажав народним обранцям Чернігівської обласної ради «виважених і вагомих здобутків на шляху розбудови успішної країни». Керівниця ОТВК заодно «благословила» депутатів до ефективної роботи, які прийняли присягу, урочисто оголошену найповажнішим за віком їх колегою, представником Чернігівської територіальної організації Радикальної партії Олега Ляшка, Миколою Шимком.

Як наголосила голова ОТВК, відповідно до Виборчого Кодексу України загальний склад Чернігівської обласної ради становить 64 депутатські мандати, які в ході виборчої кампанії розподілилися наступним чином:

Партія «Рідний ДІМ»- 19; Партія "Наш край"- 9; Партія "Слуга народу" – 8; Радикальна партія Олега Ляшка – 7; Партія ВО "Батьківщина" – 6; Партія "Європейська солідарність" – 5; Партія "За майбутнє" - 5; Партію "Опозиційна платформа - За життя" -5.

Представники інших політичних сил, які взяли участь у виборчих перегонах, не змогли подолати законодавчо встановлений 5-відсотковий бар'єр.

А далі перша сесія, відповідно до частини третьої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обрала тимчасову президію із депутатів п'яти політичних партій («РІДНИЙ ДІМ», «НАШ КРАЙ», «СЛУГА НАРОДУ», Радикальна партія Олега Ляшка, Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»), які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Головував на сесії від тимчасової президії представник лідируючої політичної сили, партії «РІДНИЙ ДІМ», Олександр Атрощенко.

До порядку денного першої сесії було запропоновано включити наступні питання:

1.Про обрання голови обласної ради.

2.Про обрання першого заступника голови обласної ради.

3.Про обрання заступника голови обласної ради.

4.Про встановлення умов оплати праці голові обласної ради.

5.Про встановлення умов оплати праці першому заступнику голови обласної ради.

6.Про встановлення умов оплати праці заступнику голови обласної ради.

Разом з тим, депутат обласної ради, обраний за списком Радикальної партії Олега Ляшка, Сергій Крамаренко вніс пропозицію доповнити порядок денний сесії ще одним питанням щодо утворення та обрання постійних комісій облради.

Після цього і розпочалися вже згадані вище суперечки та перепалки навколо порядку денного першої сесії обласної ради. Дійшло аж до блокування роботи тимчасової президії...

Проте і такі «гарячі» дискусії врешті-решт мають завершення... Як результат, за порядок денний проголосували представники депутатської більшості, до складу якої увійшли народні обранці від політичних партій «РІДНИЙ ДІМ», «СЛУГА НАРОДУ» та Радикальної партії Олега Ляшка.

Таким чином, в основному за всі питання порядку денного сесії голосували представники більшості.

Разом з тим, по питанню стосовно створення лічильної комісії із проведення виборів керівництва ради депутати дійшли загальної згоди, включивши до її складу по одному члену від кожної із восьми політичних сил. Однак на цьому консенсус не прижився: після тривалої суперечки на засіданні тільки-но обраної лічильної комісії, довелося створювати нову, до якої увійшли представники вже згаданої депутатської більшості. Саме вони і довели сесійне засідання до логічного завершення.

1admytrnkoНа посаду голови обласної ради було запропоновано кандидатуру – представника політичної партії «СЛУГА НАРОДУ», депутата обласної ради шостого скликання, очільника Козелецької об'єднаної територіальної громади Олену Дмитренко, яку й було обрано шляхом таємного голосування. Отож роботу першої сесії продовжив новобраний керівник обласної представницької влади.

Відповідно до пункту 3 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова обласної ради представив раді з числа депутатів кандидатури для обрання на посаду першого заступника голови представника політичної партії «РІДНИЙ ДІМ» Ніну Лемеш, яка нині працює заступницею Міністра молоді та спорту України. Вона також представила і кандидатуру заступника голови обласної ради – лідера обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка – Дмитра Блауша.

Обидві кандидатури були обрані на ці високі посади більшістю депутатів обласної ради шляхом таємного голосування.

Пізно ввечері, після обрання керівництва обласного органу представницької влади, депутати проголосували за перенесення інших чотирьох питань порядку денного на наступне пленарне засідання та завершили на цьому роботу першої установчої сесії восьмого скликання.

Схожі матеріали (за тегом)