Для онкохворих працює безкоштовне таксі

У Чернігові та ще 18 містах України запровадили послугу безкоштовного таксі для онкохворих людей. Пацієнти можуть замовити безкоштовне таксі, щоб доїхати до державного онкоцентру і назад додому.

1ataxi9Проект реалізувала фундація «Варто жити» у Чернігові, Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Львові, Запоріжжі, Івано-Франківську, Вінниці, Сумах, Полтаві, Кривому Розі, Миколаєві, Херсоні, Маріуполі, Хмельницькому та Черкасах.

Замовити таксі для онкопацієнта може або він сам, або його близька людина (родич, друг або опікун). Організатори попереджають, що при замовленні таксі оператор може запросити паспортні дані та документи пацієнта, що підтверджують онкологічний діагноз. Також для того, аби поїздка була безкоштовною для хворого, її вартість має скласти не більше 300 гривень. Безкоштовним таксі хворі можуть користуватися необмежену кількість разів, поки у фундації не вичерпається ліміт поїздок, наданий партнерами. Наразі ліміт поїздок – 10 тисяч.

«Онкопацієнти мало того, що мають нульовий імунітет, та ще й витрачають дуже багато грошей на лікування. Для них це буде супердопомога. Оператор-волонтер на лінії замовляє таксі самостійно до лікарні. Ми точно знаємо адресу, – розповіла співзасновниця фундації Олеся Корженевська. – Під час виклику волонтери фіксують ім’я та діагноз пасажира. Під час повторного виклику таксі волонтери можуть запросити фото паспорта, фото документа з лікарні, який підтверджує діагноз і прізвище, щоб там побачили, що це дійсно той пацієнт, який потребує допомоги».

ДОВІДКА

Сервіс працює з понеділка до п’ятниці з 8:00 до 18:00. Доїхати на такому таксі можна лише до державного онкоцентру і назад, але не в приватні клініки та інші медзаклади. Телефонувати на номер 5522 (для lifecell і Vodafone дзвінки безкоштовні).

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)