|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:31 | 11.23.2020

Керівник колонії "погорів" на хабарі

Служба безпеки України викрила заступника начальника однієї з виправних колоній у Чернігівській області - ДУ «Менська виправна колонія № 91» - на систематичному отриманні хабарів від засуджених.

1azonxabarЗа попередніми даними досудового розслідування, посадовець запровадив механізм одержання неправомірної вигоди від засуджених. За різні суми він «пропонував» ув’язненим сприяння у пом’якшенні умов перебування у пенітенціарній установі.
Співробітники СБУ задокументували факт вимагання грошей з одного із засуджених за його переведення до іншого виправного закладу з більш послабленим режимом.
17 листопада працівники ДБР затримали «на гарячому» заступника начальника ДУ «Менська виправна колонія (№ 91)» під час одержання чергової частини неправомірної вигоди в сумі 15 000 гривень у порядку ст. 208 КПК України. Раніше заступник начальника установи під контролем правоохоронців одержав частину неправомірної вигоди у сумі 8 000 гривень, після чого засудженому оголосили заохочення.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання судом міри запобіжного заходу. У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.
У разі доведення вини затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Схожі матеріали (за тегом)